Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Nejusměvavější nemocnice ČR 2014 má vítěze

Ing. Lucie Kocourková

25. Listopad 2014

Aktuality B. Braun

Již popáté se v projektu Nemocnice ČR 2014 oceňovaly úsměvy v soutěži Nejusměvavější nemocnice roku. V kategorii Fakultní nemocnice obhájila prvenství Fakultní nemocnice v Motole, v kategorii Nemocnice získala první místo Litomyšlská nemocnice.

Charitativní projekt B. Braun pro život každý rok v rámci soutěže Nemocnice ČR 2014 pořádané neziskovou organizací HealthCare Institute vyhlašuje speciální kategorii Nejusměvavější nemocnice, jejímž cílem je ocenit taková zdravotnická zařízení, kde jsou zaměstnanci ve vztahu ke svým pacientům pozitivně naladěni. Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát pacienti hlasovali prostřednictvím dotazníkového šetření, kdy odpovídali na otázku Jak často se personál při komunikaci s Vámi usmívá?“ a hodnotili nemocnice v pětistupňové škále. Z výsledků průzkumu jasně vyplynulo, že se způsobem, jakým s nimi lékaři komunikují, je spokojeno více než 59 % pacientů.

Zapojilo se 156 nemocnic, hlasovalo přes 55 tisíc pacientů

Letošní ročník soutěže se setkal s velkým zájmem a zapojilo se do něj celkem 156 nemocnic a více než 55 tisíc hospitalizovaných pacientů z celé České republiky. Vlídné zacházení a chápavý přístup ze strany ošetřujícího personálu pacientům výrazně pomáhá překlenout jejich nejistotu a obavy z očekávaných zákroků. Úsměv zdravotníky nic nestojí, ale jeho efekt je nevyčíslitelný. I proto jsem velmi rád, že můžeme díky tomuto projektu podporovat nemocnice, které během kvalitní péče nezapomínají ani na vnitřní cítění svých pacientů a dodávají jim tak potřebný klid a jistotu, že je o ně dobře postaráno,“ říká MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

V kategorii Fakultní nemocnice již podruhé v řadě zvítězila Fakultní nemocnice v Motole. Letošní vítězství pro nás znamená obhajobu loňského prvního místa a je jasným ukazatelem toho, že v Motole se na vavřínech neusíná. Velmi mě těší, že pacienti svým hlasováním dali najevo, že si naší práce cení a jsou s přístupem našeho zdravotnického personálu spokojeni. Myslím, že mohu za všechny zaměstnance Fakultní nemocnice v Motole slíbit, že na sobě budeme pracovat i nadále a za rok se třeba v této soutěži dočkáme i zlatého hattricku,“ říká k ocenění JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, ředitel motolské nemocnice.

V rámci nefakultních“ nemocnic se zdravotníci nejvíce usmívají v Litomyšli. Na prvním místě v anketě o Nejusměvavější nemocnici jsme se umístili poprvé. Přízeň hlasujících pacientů nás velmi těší a je pro nás obrovským hnacím motorem do další práce. Naši zdravotníci si uvědomují, jak stresující pro pacienty mohou být některá vyšetření či například hospitalizace v nemocnici, a snaží se jim tyto situace co nejvíce usnadňovat. Úsměv a vlídnost by měly být automatickou součástí každé komunikace v každém zdravotnickém zařízení u nás i ve světě,“ dodává MUDr. Zdenka Fenclová, náměstkyně pro léčebně preventivní péči z Litomyšlské nemocnice.

Průměrné výsledky za Českou republiku Otázka: Jak často se personál při komunikaci s Vámi usmívá?“

Odpověď Počet hlasů %
Téměř nikdy 301 0,54
Méně často 1 902 3,43
Bez odpovědi 1 207 2,18
Často 19 164 34,58
Velmi často 32 853 59,27
Celkem 55 427 100,00

V projektu B. Braun pro život, Nejusměvavější nemocnice roku 2014, se v kategorii Fakultní nemocnice na druhém místě za Fakultní nemocnicí v Motole umístila Ústřední vojenská nemocnice Praha a třetí místo získala Všeobecná fakultní nemocnice v Praze. V kategorii Nemocnice se na druhém místě umístila Nemocnice Podlesí, a.s. a třetí pozici získala SWISS MED CLINIC s.r.o.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník