Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Lukostřelec Drahonínský má přímou nominaci do Londýna: přinese mu další zlato?

2. Srpen 2011

Lukostřelec Drahonínský má přímou nominaci do Londýna: přinese mu další zlato?

Český paralympijský tým bude v Londýně posílen úspěšným lukostřelcem vozíčkářem Davidem Drahonínským. Rozhodl o tom zisk stříbrné medaile ze soutěže jednotlivců s kladkovým lukem na MS v Turíně, který ho přímo nominuje na hry v Londýně.

Ve finále ho sice těsně zdolal finský reprezentant, nicméně na podzimních paralympijských hrách
v roce 2012 všichni nastoupí do vyřazovacích soubojů s čistým štítem.

„Z nominace mám obrovskou radost. Chci poděkovat všem blízkým, přátelům a těm lidem, kteří mi denně pomáhají a věří mi,“ řekl Drahonínský. Devětadvacetiletý reprezentant tak bude mít šanci zopakovat svůj přesvědčivý výkon z paralympijských her v Pekingu z roku 2008, odkud přivezl zlatou medaili.

Navzdory intenzivnímu tréninku Drahonínský dopsal diplomovou práci a v září ukončí studium na Metropolitní univerzitě v Praze. „Tento rok, kromě studia, věnuji všechen čas lukostřelbě a přípravě na vrchol mého čtyřletého snažení, na paralympijské hry v Londýně. Neprozdradím, co přesně taková příprava obnáší, protože chci být nejlepší a soupeře překvapit. Byl bych moc rád, kdyby se mi na krku houpala další zlatá medaile. Pro splnění tohoto snu udělám maximum,“ popsal své plány na nejbližší dobu David Drahonínský, olympijský vítěz z Pekingu.

Vysoké nasazení potvrzují i lidé z jeho okolí. „David tvrdě trénuje a je vidět, že lukostřelbou žije. Medaili
z mistrovství světa a zajištění nominace na hry v Londýně si plně zasloužil, ba co víc, má na to, aby je vyhrál. Budeme ho podporovat, jak jen to bude možné a především se budeme starat o jeho zdraví. Byla by totiž veliká škoda, kdyby mu jeho mnohaleté snažení překazily zdravotní komplikace,“ říká Zdeněk Kojecký ze společnosti B. Braun Medical, která Davida na jeho cestě za druhým paralympijským titulem dlouhodobě podporuje.

Na MS v italském Turíně získal Drahonínský spolu s Petrem Bartošem a Zdeňkem Šebekem také první místo v soutěži družstev.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. Jakým způsobem to dokáže ovlivnit zdravotnictví? 

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun