Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Ludwig Georg Braun získal prestižní ocenění pro podnikatele za své celoživotní dílo

6. Říjen 2010

Ludwig Georg Braun získal prestižní ocenění pro podnikatele za své celoživotní dílo

Předseda představenstva zdravotnického koncernu B. Braun, prof. Ludwig Georg Braun, získal za celoživotní dílo cenu “Deutscher Gründerpreis 2010”. Odborná porota vybrala L. G. Brauna „za jeho vynikající podnikatelské výsledky”, kdy dovedl společnost, která původně v roce 1839 vznikla jako rodinná lékárna, až k vedoucímu postavení na celosvětovém trhu v oboru léčiv a zdravotnické techniky.

„Ocenění si velmi vážím. Hlavní smysl udílení těchto cen vidím v motivaci podnikatelů, že se vyplatí vést podnik dlouhodobě udržitelným způsobem a nesměřovat pouze ke krátkodobé maximalizaci zisku,” řekl k získané ceně L. G. Braun.

Porota také ocenila, že L. G. Braun zavedl firemní kulturu společnosti, jejímž ústředním bodem je komunikace, a realizoval moderní a inovativní koncepci kanceláře. L. G. Brauna porota vybrala také pro jeho dlouholetou práci v roli prezidenta německé Asociace průmyslových a obchodních komor (DIHK)
a jeho aktivní podporu začínajícím podnikům.

Udílení cen významným podnikatelům každoročně podporuje německé Spolkové ministerstvo pro hospodářství a technologii, spořitelna Sparkasse a automobilka Porsche. Mediálními partnery jsou týdeník Stern a televize ZDF.

Prof Dr. Ludwig Georg Braun stojí v čele rodinného podniku, zdravotnického koncernu B. Braun, jako představitel páté generace. Po dokončení bankovního vzdělání pracoval v Brazílii a v USA a v roce 1972, ve věku 29 let, nastoupil do rodinné firmy. Profesor Braun přeměnil společnost, která tehdy měla 3 000 zaměstnanců, v celosvětového hráče se 123 zahraničními pobočkami a téměř 40 000 zaměstnanci.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun