Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

L. G. Braun oslavil 15 let působení koncernu B. Braun v České republice

6. Prosinec 2007

L. G. Braun oslavil 15 let působení koncernu B. Braun v České republice

Po patnácti letech v zemi je B. Braun Medical největší český dodavatel zdravotnických prostředků. Slavnostního večera se zúčastnil Ludwig Georg Braun, předseda představenstva a prapravnuk zakladatele společnosti B. Braun Julia Wilhelma Brauna. Součástí oslav byl Galavečer na pražském Žofíně s vystoupením Kühnova dětského sboru a Daniely Šinkorové

Praha, 6. prosince 2007 - B. Braun Medical oslavil patnáct let působení na českém trhu a vybudování nového ústředí společnosti. Oslav spojených se slavnostním večerem v paláci Žofín se zúčastnil prapravnuk zakladatele společnosti B. Braun Melsungen profesor Ludwig Georg Braun, současný předseda správní rady společnosti, a jeho synovec Christian Braun, který řídí aktivity společnosti v Rakousku.

„B. Braun si i jako celosvětový koncern uchovává ducha rodinné firmy,“ říká Jiří Lukeš, ředitel a jednatel společnosti B. Braun Medical. „Jsem přesvědčen, že tato kvalita napomohla nám všem při budování českého zastoupení koncernu B. Braun a jeho postavení na českém trhu.“

Krátce po příletu do Prahy navštívil L. G. Braun dialyzační centrum B. Braun Avitum při Fakultní nemocnici Na Bulovce, které je součástí sítě dvaceti mezinárodně certifikovaných odborných dialyzačních pracovišť B. Braun v České republice a na Slovensku.

B. Braun Medical od počátku svého působení vyrostl ve významného dodavatele zdravotnických prostředků v České republice se silnou pozicí v celé řadě oborů včetně chirurgických disciplin či anesteziologie. B. Braun Medical zároveň v České republice prostřednictvím své Aesculap Akademie nabízí kvalitní a přístupné celoživotní vzdělávání pro lékaře, zdravotní sestry a další zdravotnický personál.

Program slavnostního večera v reprezentativních prostorách paláce Žofín zahájilo vystoupení Kühnova dětského sboru, před hosty společnosti B. Braun Medical vystoupila také Daniela Šinkorová za dopro-vodu Czech Big Company. Zábavu do časných ranních hodin pak zajišťoval přesvědčivý ABBA World Revival.

Vrchol oslav patnáctiletého působení společnosti B. Braun Medical v České republice byl spojen s celosvětovým projektem B. Braun pro děti. Z rukou L. G. Brauna převzali šeky na 150 000 korun představitelé Kliniky dětské onkologie a hematologie Fakultní nemocnice v Motole a zástupci Dětského kardiocentra Slovenské Republiky v Bratislavě.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun