Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

Kurz základních laparoskopických technik v Hradci Králové

RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA

31. Červenec 2009

Laparoskopie

Ve Vzdělávacím centru Aesculap Akademie v Hradci Králové se ve středu 22. července 2009 uskutečnil první praktický kurz základních laparoskopických technik, kterého se zúčastnilo šest mladých lékařů z chirurgické kliniky FN v Hradci Králové.

Vysoká odborná úroveň kurzu byla zajištěna přítomností Serhana Belika, zahraničního lektora
z německé centrály v Tuttlingenu, a zároveň kvalitním zázemím a jedinečným tréninkovým vybavením vzdělávacího centra AAK, které bylo projektováno zejména pro tyto účely.

O velké poptávce po praktických kurzech tohoto typu svědčila i přítomnost dalších osmi lékařů
z chirurgické kliniky včetně přednosty Doc. MUDr. Alexandra Ferka, CSc. Tento kurz byl koncipován jako nultý ročník, který nám potvrdil nejen vysoký zájem o tyto praktické kurzy, ale také naši připravenost realizovat plánované pravidelné edukace lékařů v laparoskopických technikách.

Velký dík patří zejména Mgr. Tomáši Hroudovi, Ph.D, který tento kurz pečlivě připravil a ve spolupráci
s německou centrálou a FN v Hradci Králové úspěšně realizoval.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník