Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Koše plné humoru přináší další úsměvy - napsali nám

24. Březen 2011

Koše plné humoru přináší další úsměvy - napsali nám

Společnost B. Braun ve spolupráci s občanským sdružením Zdravotní klaun zorganizovala v rámci svého charitativního projektu Úsměv pro život na řadě českých klinik rozdávání Košů plných humoru. Velice nás těší pozitivní ohlasy zdravotníků a pacientů a přinášíme vám další
z nich.

V měsíci listopadu 2010 proběhla na Onkologické klinice VFN v Praze akce občanského sdružení Zdravotní klaun pod názvem Koš plný humoru. Zdravotní klauni pravidelně navštěvují v nemocnicích především dětské nemocné. Jejich návštěva má napomoci zlepšit psychickou pohodu pacientů, a tím také vlastně zlepšit jejich celkový zdravotní stav.

Uvítali jsme nabídku zdravotních klaunů rozšířit tento nápad i mezi dospělé pacienty a souhlasili jsme, aby tato akce proběhla na naší klinice, protože onkologická onemocnění patří mezi ty nejtěžší.

Projekt probíhal tak, že po dobu jednoho týdne navštěvovali ambulanci a denní stacionář zdravotní klauni a pro všechny nemocné měli připraveny dárkové „koše“, které obsahovaly různé drobné dárky, například letáček o sdružení, propisovací tužky, lék Humorin (červený klaunský nos), humorné povídky (knížky od pana Svěráka, Menšíka, atd.), humorné křižovky, knížky s vtipy, CD. U každého pacienta se na okamžik zastavili, promluvili s ním, eventuálně pozměnili obsah dárků dle přání pacienta.

Z mého pohledu se jednalo o velice zdařilou akci, nálada na pracovišti byla zřetelně lehčí, veselejší, pacienti se alespoň na chvíli odreagovali od strachu, určitého napětí a úzkosti, které je samozřejmě při onkologickém onemocnění stále doprovází. Byli potěšeni skutečností, že někdo ,,zvenku“ o ně jeví zájem. Tento projekt má jednoznačně smysl a pacientům pomáhá.

Chtěla bych ještě poděkovat firmě B. Braun, která celou akci podpořila a také sponzorovala.  

Dlouhá Zdeňka, VFN v Praze

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun