Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Koše plné humoru přináší další úsměvy - napsali nám

24. Březen 2011

Koše plné humoru přináší další úsměvy - napsali nám

Společnost B. Braun ve spolupráci s občanským sdružením Zdravotní klaun zorganizovala v rámci svého charitativního projektu Úsměv pro život na řadě českých klinik rozdávání Košů plných humoru. Velice nás těší pozitivní ohlasy zdravotníků a pacientů a přinášíme vám další
z nich.

V měsíci listopadu 2010 proběhla na Onkologické klinice VFN v Praze akce občanského sdružení Zdravotní klaun pod názvem Koš plný humoru. Zdravotní klauni pravidelně navštěvují v nemocnicích především dětské nemocné. Jejich návštěva má napomoci zlepšit psychickou pohodu pacientů, a tím také vlastně zlepšit jejich celkový zdravotní stav.

Uvítali jsme nabídku zdravotních klaunů rozšířit tento nápad i mezi dospělé pacienty a souhlasili jsme, aby tato akce proběhla na naší klinice, protože onkologická onemocnění patří mezi ty nejtěžší.

Projekt probíhal tak, že po dobu jednoho týdne navštěvovali ambulanci a denní stacionář zdravotní klauni a pro všechny nemocné měli připraveny dárkové „koše“, které obsahovaly různé drobné dárky, například letáček o sdružení, propisovací tužky, lék Humorin (červený klaunský nos), humorné povídky (knížky od pana Svěráka, Menšíka, atd.), humorné křižovky, knížky s vtipy, CD. U každého pacienta se na okamžik zastavili, promluvili s ním, eventuálně pozměnili obsah dárků dle přání pacienta.

Z mého pohledu se jednalo o velice zdařilou akci, nálada na pracovišti byla zřetelně lehčí, veselejší, pacienti se alespoň na chvíli odreagovali od strachu, určitého napětí a úzkosti, které je samozřejmě při onkologickém onemocnění stále doprovází. Byli potěšeni skutečností, že někdo ,,zvenku“ o ně jeví zájem. Tento projekt má jednoznačně smysl a pacientům pomáhá.

Chtěla bych ještě poděkovat firmě B. Braun, která celou akci podpořila a také sponzorovala.  

Dlouhá Zdeňka, VFN v Praze

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Významní čeští nefrologové po zahájení očkování proti covidu-19 oslovili Ministerstvo zdravotnictví, aby při vakcinaci zařadilo do prioritních skupin i dialyzované pacienty. Přístup k očkování se podařilo zajistit a dialyzovaní už mají dostupnější i preventivní léčbu.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka: Cellistypt® N-W. Nejnovější zpevněná fibrilární forma Cellistypt® N-W byla designována tak, aby vyhověla speciálním potřebám laparoskopické chirurgie.

05.05.2021
Aktuality z B. Braun

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost