Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Koše plné humoru přinášejí úsměvy

23. Květen 2011

Koše plné humoru přinášejí úsměvy

Společnost B. Braun ve spolupráci s občanským sdružením Zdravotní klaun zorganizovala v rámci svého
charitativního projektu Úsměv pro život na řadě českých klinik rozdávání Košů plných humoru. Velice nás těší pozitivní ohlasy zdravotníků a pacientů, z nichž vám některé přinášíme.

Vážená a milá firmo B. Braun Medical,

patříme mezi ty šťastlivce, kteří mohou svým pacientům rozdávat Koše plné humoru a jejich prostřednictvím úsměv a radost. Naše oddělení ambulantního podávání cytostatik je součástí radioterapeuticko-onkologického oddělení FN v Motole v Praze, kde jsou léčeni dospělí onkologičtí pacienti. Onkologie zatím nepatří mezi obory, kde bychom vždy mohli jednoznačně zaručit vyléčení,
a proto je tento obor velmi náročný na psychiku nejenom našich pacientů, ale i zdravotnického personálu. Usměv na tváři tu vídáme většinou pouze při sdělování dobrých zpráv z výsledků kontrolních vyšetření.

Je to nějaký čas, kdy nám pan Edwards nabídl spolupráci se zdravotními klauny. Je až neuvěřitelné, jak v době plné všeobecné skepse vznikl projekt založený na rozdávání smíchu, dobré nálady a naděje
a ještě neuvěřitelnější je, že tento projekt dokonale funguje. Stojí za tím samozřejmě obrovská práce
a nezlomná víra pana Edwardse a posléze jeho spolupracovníků, kterou dokázali nakazit své okolí.


U dětí jednoznačně funguje samotná návštěva klaunů, pro dospělé byl šťastným nápadem Koš plný humoru. Právě s ním přijeli na začátku prosince loňského roku klauni a prvního rozdávání se ujali sami.

Bylo úžasné sledovat jejich počínaní a profesionalitu u dospělých pacientů a vždy trvalo pouze několik okamžiků, abychom se smáli všichni a alespoň se usmívali i ti nejsmutnější pacienti... Koše jsou skvěle vybaveny - nikde nechybí všemocný lék Humorin obsahující vitamin HA-HA a knížky nebo CD od nebo o legendách českého a světového humoru. Jsou to například pánové Sovák, Werich, Horníček, Jara da Cimrman, Renčín, Jiránek a mnoho dalších.

Obdarovaní měli velikou radost a dlouho nemohli uvěřit, že je to dárek pro ně. Když uvěřili, osmělili se
a začali si vybírat z nabízených titulů, případně později je navzájem směňovat dle svých zájmů.
V každém případě byl svět v té chvíli pro všechny přítomné plný sluníčka a radosti, které si spolu s dárky odnášeli domů. A za toto moc děkujeme. V rozdávání Košů, resp. papírových taštiček pokračujeme dále sami, moc nás to těší a zároveň nesmírně obohacuje.

Takže ještě jednou vám, jako sponzorské firmě a všem zdravotním klaunům, kteří nám pomáhají, seč mohou, moc děkujeme a přejeme krásný a dobrý rok.

Za všechny
MUDr. Pěva Vraštilová,
vedoucí lékařka oddělení ambulantního
podávání cytostatik FN v Motol


Dobrý den!

Akce s dárkovými taškami má u nás na klinice velký úspěch, pacienti mají z dárků velkou radost. Jde
o pacienty, kteří jsou u nás vzhledem k jejich vážnému onemocnění hospitalizovaní dlouhodobě. Je velmi dobré vědět, že na světě existují lidé, kteří nemyslí jen na sebe, ale i na ty druhé.

„Koše plné humoru” jsme využili i na naši Mikulášskou akci a opět jsme tím pacienty moc potěšili. Jelikož je práce s lidmi nejtěžší, ale zároveň i nejkrásnější, není nic lepšího, než vidět radost
v smutných očích. Děkujeme vám a přejeme vám, abyste i nadále rozsévali radost.

Vojtková Jana
FN Brno-Bohunice

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun