Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Koše plné humoru přinášejí úsměvy

redakce Braunovin

23. Květen 2011

Aktuality B. Braun

Společnost B. Braun ve spolupráci s občanským sdružením Zdravotní klaun zorganizovala v rámci svého charitativního projektu Úsměv pro život na řadě českých klinik rozdávání Košů plných humoru. Velice nás těší pozitivní ohlasy zdravotníků a pacientů, z nichž vám některé přinášíme.

Vážená a milá firmo B. Braun Medical,

patříme mezi ty šťastlivce, kteří mohou svým pacientům rozdávat Koše plné humoru a jejich prostřednictvím úsměv a radost. Naše oddělení ambulantního podávání cytostatik je součástí radioterapeuticko-onkologického oddělení FN v Motole v Praze, kde jsou léčeni dospělí onkologičtí pacienti. Onkologie zatím nepatří mezi obory, kde bychom vždy mohli jednoznačně zaručit vyléčení,
a proto je tento obor velmi náročný na psychiku nejenom našich pacientů, ale i zdravotnického personálu. Usměv na tváři tu vídáme většinou pouze při sdělování dobrých zpráv z výsledků kontrolních vyšetření.

Je to nějaký čas, kdy nám pan Edwards nabídl spolupráci se zdravotními klauny. Je až neuvěřitelné, jak v době plné všeobecné skepse vznikl projekt založený na rozdávání smíchu, dobré nálady a naděje
a ještě neuvěřitelnější je, že tento projekt dokonale funguje. Stojí za tím samozřejmě obrovská práce
a nezlomná víra pana Edwardse a posléze jeho spolupracovníků, kterou dokázali nakazit své okolí.


U dětí jednoznačně funguje samotná návštěva klaunů, pro dospělé byl šťastným nápadem Koš plný humoru. Právě s ním přijeli na začátku prosince loňského roku klauni a prvního rozdávání se ujali sami.

Bylo úžasné sledovat jejich počínaní a profesionalitu u dospělých pacientů a vždy trvalo pouze několik okamžiků, abychom se smáli všichni a alespoň se usmívali i ti nejsmutnější pacienti... Koše jsou skvěle vybaveny - nikde nechybí všemocný lék Humorin obsahující vitamin HA-HA a knížky nebo CD od nebo o legendách českého a světového humoru. Jsou to například pánové Sovák, Werich, Horníček, Jara da Cimrman, Renčín, Jiránek a mnoho dalších.

Obdarovaní měli velikou radost a dlouho nemohli uvěřit, že je to dárek pro ně. Když uvěřili, osmělili se
a začali si vybírat z nabízených titulů, případně později je navzájem směňovat dle svých zájmů.
V každém případě byl svět v té chvíli pro všechny přítomné plný sluníčka a radosti, které si spolu s dárky odnášeli domů. A za toto moc děkujeme. V rozdávání Košů, resp. papírových taštiček pokračujeme dále sami, moc nás to těší a zároveň nesmírně obohacuje.

Takže ještě jednou vám, jako sponzorské firmě a všem zdravotním klaunům, kteří nám pomáhají, seč mohou, moc děkujeme a přejeme krásný a dobrý rok.

Za všechny
MUDr. Pěva Vraštilová,
vedoucí lékařka oddělení ambulantního
podávání cytostatik FN v Motol


Dobrý den!

Akce s dárkovými taškami má u nás na klinice velký úspěch, pacienti mají z dárků velkou radost. Jde
o pacienty, kteří jsou u nás vzhledem k jejich vážnému onemocnění hospitalizovaní dlouhodobě. Je velmi dobré vědět, že na světě existují lidé, kteří nemyslí jen na sebe, ale i na ty druhé.

„Koše plné humoru” jsme využili i na naši Mikulášskou akci a opět jsme tím pacienty moc potěšili. Jelikož je práce s lidmi nejtěžší, ale zároveň i nejkrásnější, není nic lepšího, než vidět radost
v smutných očích. Děkujeme vám a přejeme vám, abyste i nadále rozsévali radost.

Vojtková Jana
FN Brno-Bohunice

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník