Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

Kongres věnovaný léčbě ran podpořil spolupráci mezi lékařskými a nelékařskými obory

Bc. Nela Švitorková, Jana Formánková, DiS.

4. únor 2015

Hojení ran

Ve dnech 22. až 23. ledna 2015 proběhl v Pardubicích XIII. celostátní kongres s mezinárodní účastí, jehož tématem byla mezioborová spolupráce při léčbě ran a kožních defektů.

Kongres uspořádala Česká společnost pro léčbu rány pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D., a rektora University Pardubice prof. Ing. Miroslava Ludwiga, CSc. Kongres byl určen pro lékaře různých specializací i nelékaře, kteří se zabývají léčbou ran, a dále pro sestry jak z ambulantních i lůžkových zařízení, tak domácí péče.

Jak jménem předsednictva výboru ČSLK uvedl jeho předseda prim. MUDr. Ivo Bureš, trvalou snahou České společnosti pro léčbu rány je předávat si vzájemné zkušenosti, být stále v kontaktu s nejnovějšími poznatky v problematice hojení ran a podporovat mezioborovou spolupráci lékařských i nelékařských oborů.

Okruhy přednášek zahrnovaly poznatky o problematice léčby ran, informace o nových materiálech, přístrojích a léčebných postupech. Věnovaly se tématům společným pro všechny obory, například infekci v ráně, i tématům vysoce specializovaným. Nejčastěji se hovořilo o onemocnění periferních cév, chronické žilní insuficienci, dekubitech, diabetické noze, popáleninách a faktorech ovlivňujících hojení ran. Byla prezentována také celá řada kazuistik. Kromě českých přednášejících bylo možné si vyslechnout i sdělení špičkových odborníků ze Slovenska, Německa a Velké Británie. Satelitně pak probíhaly workshopy k jednotlivým tématům a novinkám v moderních terapeutických postupech.

Na kongresu se také poprvé oficiálně představil nový tým firmy B. Braun, jehož specializací je péče o rány. Účastníci kongresu měli možnost u našeho stánku načerpat informace o produktech a navázat kontakty s novými obchodními zástupci.

Vzhledem ke každoročně se zvyšujícímu počtu zájemců o účast na tomto kongresu je patrné, že se tematikou hojení ran zabývá stále více odborníků. To je rozhodně dobrá zpráva pro pacienty, kteří získávají větší šanci na vyléčení, i pro lékaře, kteří jsou za efektivitu léčby zodpovědní.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník