Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Koncern B. Braun s českým vicepresidentem divize Aesculap pro východní Evropu

29. Duben 2008

Koncern B. Braun s českým vicepresidentem divize Aesculap pro východní Evropu

Předního výrobce zdravotnických prostředků, koncern B. Braun, lákají nově se otevírající příležitosti ve střední a východní Evropě. Koncern B. Braun jmenoval vicepresidentem divize Aesculap pro východní Evropu jednatele českého zastoupení MUDr. Lubomíra Klepáče, MBA. Zastoupení divize B. Braun Aesculap, zaměřené na ortopedické, chirurgické a vaskulární materiály, od nynějška řídí pobočky na Slovensku, v Polsku, Rusku a Maďarsku. Příští rok firma plánuje rozšíření regionu o bulharský a rumunský trh.

Praha, 29. dubna 2008 - Veškeré aktivity koncernu B. Braun v rámci divize Aesculap budou od nynějška řízeny z České republiky. Hlavním důvodem je strategická pozice České republiky na pomezí západní a východní Evropy. Současně Česká republika v rámci zemí tohoto regionu dosáhla výborného rozvoje všech chirurgických oborů a disponuje zkušenými experty a specialisty.

„Chceme umožnit lékařům a zdravotníkům zemí tohoto regionu přístup k našim technologiím, službám a vzdělávacím programům. Naším cílem je také samozřejmě udržení našich dobrých pozic na trhu a další rozvoj našeho obchodu v regionu. Zejména Ruská federace prochází výrazným rozvojem a zde vidíme celou řadu příležitostí pro koncernové aktivity. Já sám jsem se nyní po patnácti letech znovu začal učit rusky,“ uvedl MUDr. Klepáč.

Cílem divize Aesculup pro východní Evropu je podpora spolupráce lékařů napříč celým regionem.
B. Braun bude specialisty seznamovat s portfoliem svých produktů z oblasti ortopedie (kolenní a kyčelní náhrady, páteřní systémy aj.), chirurgie (např. chirurgické, endoskopické nástroje, šicí materiály, motorové systémy, aj.) a vaskulárních systémů (např. kardiovaskulární stenty, cévní protézy, aj.).

Pozici ředitele a jednatele sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum v České republice a na Slovensku po MUDr. Klepáčovi převezme od 1. června 2008 Dr. Martin Kuncek.


O MUDr. Lubomíru Klepáčovi, MBA

MUDr. Lubomír Klepáč, MBA vystudoval medicínu a působil jako chirurg na brněnské I.Chirurgické klinice FN u Svaté Anny. Do společnosti B. Braun přišel v roce 1996 a nyní v ní zastává pozici ředitele a jednatele společností skupiny B. Braun v České republice a na Slovensku. Je zodpovědný za divizi Aesculap a zároveň zastává funkci ředitele a jednatele sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun