Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

Komfortní život se stomií

Mgr. Zuzana Šilhánková

30. říjen 2020

Stomie

Aesculap Akademie se již od roku 2002 zaměřuje na odborné vzdělávání zdravotnického personálu a v letošním roce se zaměřila i na vzdělávání pacientů. Podařilo se vdechnout život novým kurzům mířeným přímo na naše pacienty.

„V lednu jsme Pacientskou akademii, zaměřenou na naše stomické pacienty, úspěšně zahájili první vzdělávací akcí v Praze. 4. září 2020 Aesculap Akademie uspořádala druhé setkání s pacienty, tentokrát v Plzni. Téma bylo Komfortní život se stomií. Program tvořily dvě oblasti, odborná část a doprovodný program, a poslání Aesculap Akademie představila odborná garantka AAK Mgr. Petra Bártová,“ popisuje plán kurzu pro pacientskou veřejnost manažer sekce Aesculap Akademie a marketingu RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA.

Odborný program byl mimo jiné zaměřen na možnosti a novinky produktů B. Braun Medical, zejména na novinku v oblasti stomických pomůcek určenou pro levostranné kolostomiky – kapsuli Be 1®. O zkušenosti s kapsulí Be 1® se rozpovídala stomická sestra z Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň paní Libuše Auterská. Sálem zněla i prezentace nutriční terapeutky Bc. Jitky Palátové, kterou zaměřila na vhodné stravování stomiků.

Doprovodný program byl zaměřen na podporu ILCO ČR aneb tvořte s námi – PytlíkART. Každý měl možnost vytvořit podle své fantazie malé umělecké dílo na stomický sáček. Na setkání přišlo více než čtyřicet pacientů. Velmi si vážíme i účasti předsedkyně Českého ILCO paní Ing. Marie Ředinové a jejího velmi kladného hodnocení naší akce. Zároveň bych chtěla poděkovat za účast a podporu Pacientské akademie stomickým sestrám. Heleně Fenclové z B. Braun Plus stomické ambulance, paní Bohumile Soprové z Urologické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň a paní Libuši Auterské z Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň. Věříme, že v organizaci Pacientských akademií budeme pokračovat i v jiných regionech ČR, neboť společnost B. Braun Medical není jen výrobcem a dodavatelem zdravotnických pomůcek, na které jsou pacienti odkázáni, ale je i společností, která vidí za každým produktem jeho uživatele, člověka, a je připravena s ním vést dialog.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník