Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Knihovna a Koše plné humoru zpříjemní chvíle čekání onkologickým pacientům ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze

23. Srpen 2012

Knihovna a Koše plné humoru zpříjemní chvíle čekání onkologickým pacientům ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze

Ve čtvrtek 23. srpna v devět hodin ráno navštívili Onkologickou kliniku ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze Zdravotní klauni v doprovodu zástupců Skupiny B. Braun.
A z jejich návštěvy měli všichni radost. Zdravotní klauni totiž přišli vážně nemocným pacientům rozdávat Koše plné humoru - dárkové balíčky z charitativního projektu B. Braun pro život. Vrcholem dopoledního programu pak bylo oficiální předání knihovny, která vznikla ze sbírky mezi zaměstnanci Skupiny B. Braun.

Předaná knihovna je dílem zaměstnanců Skupiny B. Braun. Ti se rozhodli sami pomoci a uspořádali podnikovou sbírku, která se dočkala značně příznivé odezvy. „Zaměstnanci naší společnosti jsou rádi, že mohli svou vlastní aktivitou pomoci onkologickým pacientům. Vybrali mezi sebou téměř pět set titulů nejrůznějších žánrů, z nichž si zcela určitě vybere i ten nejnáročnější čtenář. Jsme přesvědčeni, že četba má velmi příznivé účinky na psychiku dlouhodobě nemocných. Mohou díky ní unikat do imaginárních světů knižních hrdinů a podnikat spolu s nimi i ta dobrodružství, která jim jejich zdravotní stav neumožňuje,“ řekl MUDr. Martin Kuncek, ředitel a jednatel B. Braun Avitum.

Jako velmi pozitivní hodnotí zřízení knihovny také ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Mgr. Dana Jurásková, Ph.D., MBA:
„Jsme rádi za všechny aktivity, které pomáhají zlepšit prostředí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a tato knihovna je pro Onkologickou kliniku VFN a 1. LF UK zcela nepochybně velkým přínosem. Líbí se mi i její praktické umístění v čekárně stacionáře. Pacienti si mohou zkrátit čekání na terapii, a pokud se náhodou začtou více, nemusí mít obavu - knihu jim ochotně zapůjčíme i domů. Jsme rádi, že můžeme nabídnout něco, co jim pomůže alespoň na chvíli zapomenout na všechny starosti a bolesti spojené s náročnou a vyčerpávající léčbou.“ 

Nic nám nemůže udělat větší radost, než když vidíme rozzářené oči pacientů a jejich nadšení z dárků, které dostanou. Uvědomujeme si, jak psychicky i fyzicky náročná je dlouhodobá hospitalizace. Hlavním cílem Košů plných humoru je proto přinést na oddělení dobrou náladu, rozptýlit obavy, pocit osamělosti a smutek. V těchto vážných životních situacích úsměv pomáhá
a zdravotní klauni dělají vše proto, aby ho pacientům vrátili,“   říká Daniela Melíšková z občanského sdružení Zdravotní klaun.

Celkem 82 Zdravotních klaunů rozesměje v průběhu roku bezmála 100 000 malých i velkých pacientů a pravidelně navštěvuje 62 nemocnic a 7 domovů pro seniory nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun