Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Integrované operační programy - Modernizace popáleninových center

27. Květen 2011

Integrované operační programy - Modernizace popáleninových center

V rámci projektů financovaných Evropskou unií se společnost B. Braun Medical stala vítězem veřejných soutěží ve Fakultních nemocnicích Brno a Ostrava. Soutěže byly vypsány pod hlavičkou Integrovaných operačních programů (IOP) s názvem „Modernizace a obnova přístrojového vybavení popáleninového centra“.

Plnění obou těchto významných projektů bylo uskutečněno v prvním kvartále roku 2011. Popáleninová centra, která jsou v České republice zastoupena kromě Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice Ostrava ještě ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, tak investicí za více než 98 milionů korun získala pro své pacienty všech věkových kategorií i pro zaměstnance samotné nejmodernější přístroje a vybavení umožňující další rozvoj a zkvalitňování péče těchto vysoce specializovaných pracovišť.

Na klinikách je k dispozici infuzní technika B. Braun Space splňující parametry nejvyšší úrovně, monitorovací systémy, lůžka jsou plně vybavena umělou plicní ventilací a aktivním antidekubitálním systémem, umožňujícím maximální péči o pacienty.

Operační sály získaly nejmodernější operační stoly Steris, na nichž lze motorizovaně transportovat pacienty, nová LED diodová operační svítidla, motorové systémy Aesculap, narkotizační přístroje, přístroje pro ohřívání nebo chlazení pacientů a zejména přístroje pro odběry kožních štěpů a jejich následné zatransplantování na postižená místa.

Součástí plnění byly rovněž speciální lasery k ovlivňování jizev, terapeutické přístroje, ultrazvuky, biostimulační lampy a v neposlední řadě endoskopická a rentgenová technika.

Věříme, že oba projekty svou technickou vyspělostí v oblasti péče o popálené pacienty posunou péči o ně zase o velký krok kupředu.

Pro investiční divizi společnosti B. Braun Medical jako dodavatele komplexních investičních celků se projekty popáleninových center stávají významnými referencemi v rámci České a Slovenské republiky. 

Mgr. Lubomír Vích
manažer divize Aesculap - chirurgie a investiční projekty
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun