Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Heinz-Walter Grosse střídá v čele koncernu B. Braun Ludwiga Georga Brauna

9. Prosinec 2010

Heinz-Walter Grosse střídá v čele koncernu B. Braun Ludwiga Georga Brauna

Dozorčí rada koncernu B. Braun Melsungen AG jmenovala Dr. Heinze-Waltera Grosseho novým předsedou představenstva a nástupcem profesora Dr. h.c. Ludwiga Georga Brauna, který odchází do penze ke dni 31. března 2011.

Dozorčí rada zároveň jmenovala Dr. Annette Beller a Otto Philippa Brauna novými členy představenstva
a prodloužila působení H. Carolla Neubauera v představenstvu do roku 2016.

Dr. Heinz-Walter Grosse (58 let) začal svou kariéru v roce 1978 v oddělení financí B. Braun Melsungen AG.  Během své profesní kariéry dále působil v USA a poté převzal řízení pobočky B. Braun v Rakousku
a sousedních státech.  V roce 2005 byl jmenován členem představenstva odpovědným za finance, daně a  controlling. V témže roce následně převzal odpovědnost rovněž za lidské zdroje a právní záležitosti. V roce 2009 byl jmenován místopředsedou představenstva. Dr. Grosse je ženatý a má dvě děti.

Dr. Annette Beller (50 let) začala svou kariéru u společnosti B. Braun v roce 1995 jako Senior Vice President pro finance, daně a účetnictví po několika letech působení na pozici daňové poradkyně
a finanční auditorky u velké auditorské firmy. Je členkou několika dozorčích rad dceřiných společností B. Braun. Dr. Beller je vdaná a má dvě děti. Ke dni 1. dubna 2011 nahradí Dr. Heinze-Waltera Grosseho na pozici člena představenstva zodpovědného za finance.

Otto Philipp Braun (33 let) je prvním zástupcem rodiny ze šesté generace, který vstoupí do představenstva. Jeho profesní kariéra jej přivedla od bankovního vzdělávání přes univerzitní studia úspěšně zakončená titulem z mezinárodního účetnictví a financí na Cass Business School City University v Londýně a několikaletou kariéru u společností skupiny Dr. Oetker v Bielefeldu a Indii zpět do skupiny B. Braun. Od roku 2009 je zodpovědný za brazilskou dceřinou společnost B. Braun v Sao Goncalo poblíž Ria de Janeira.  Otto Philipp Braun je ženatý. Od 1. dubna 2011 převezme v představenstvu zodpovědnost za oblasti Pyrenejského poloostrova a Latinské Ameriky.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun