Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Centrální operační sály ve Fakultní nemocnici Brno oslavily 20. výročí

29. Říjen 2012

Centrální operační sály ve Fakultní nemocnici Brno oslavily 20. výročí

První říjnovou sobotu v kinosále Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích proběhly formou odborného semináře oslavy dvaceti let Centrálních operačních sálů.

 

Přednášející se zaměřili na novinky v perioperační péči, poukázali na připravované legislativní změny v nelékařských zdravotnických profesích a zmínili přínos evropského kongresu EORNA pro periperační péči. Ohlédli se také za mimořádnými událostmi, které proběhly na sálech během dvou desetiletí, a zhodnotili mezioborovou spolupráci.

Pozvání k oslavám přijal i MUDr. Lubomír Klepáč, MBA, ředitel společnosti B. Braun, který připomněl začátky spolupráce s brněnskou fakultní nemocnicí, představil významné novinky na trhu a všem účastníkům popřál ke kulatému bohunickému výročí.

Veronika Suchanová
redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je velmi diskutovaným tématem. SSI tvoří 38% všech infekcí v nemocnicích.

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. 

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory