Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Neurochirurgie a Spondylochirurgie:

Brněnské neurochirurgické dny

Daniel Pavlišta

26. Listopad 2008

Tak jako každý rok také letos přijel sv. Martin, sice bez bílého koně, stejně ale dorazil. Tento čas nám již tradičně určuje trochu nervozity, hodně shonu a ještě více starostí. Ano, blížilo se již tradiční neurochirurgické vinobraní.

Velké Bílovice, 13. - 14. 11. 2008

Letošní již čtvrtý ročník se konal opět ve velmi osvědčeném zázemí hotelu Akademie ve Velkých Bílovicích. Oproti loňským ročníkům nás ale čekalo několik změn, dalo by se říci revolučních. Především se hlavním organizátorem stala Neurochirurgická klinika z Fakultní nemocnice Brno - Bohunice, jejímž přednostou je doc. MUDr. Martin Smrčka, Ph.D., MBA.

Neurochirurgická klinika se může pyšnit velmi vysokým standardem služeb pacientům a stejně tak vysokým stupněm edukační činnosti a komplexním programem vzdělávání lékařů a středního zdravotnického personálu. Společnost B. Braun Medical a její chirurgická divize pak převzaly roli hlavního partnera kongresu.

Všechny tyto atributy, společně s místem konání kongresu, předem napovídaly, že akce bude již tradičně výborně zorganizována. Hlavní břímě spočívalo letošní rok na Neurochirurgické klinice FN Brno, která přišla s přínosnou inovací - prodloužením odborného programu z jednoho na dva jednací dny. Primárním jednacím tématem kongresu byla neurotraumata, což se kladně promítlo do hojné účasti delegátů a počtu přednášek. Také letos byla v organizaci zahrnuta sesterská sekce, která se těší rok od roku větší popularitě. Zaujala zejména aktuální témata přednášek týkajících se péče o nástroje a vrtačky, hygienických norem a celoživotního procesu vzdělávání.

Jelikož je neurochirurgický program ve společnosti B. Braun Medical považován za jeden ze stěžejních, ani letos nemohlo chybět několik žhavých novinek k představení na našem trhu. Jako hlavní jmenujme revoluční, vzduchem poháněné štípáky Kairison, které si díky svému naprosto ojedinělému principu a pracovnímu komfortu právem zasloužily zájem a uznání účastníků.

Společenská část kongresu se nesla v duchu svatomartinského a mladého vína. Závěrem lze pouze konstatovat, že až opět příští rok přijede sv. Martin, česká a moravská neurochirurgická obec se na něj bude těšit a na jeho příchod bude dobře připravena.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník