Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Běh pro Paraple

14. Červenec 2011

Běh pro Paraple

V Praze se 9. června 2011 uskutečnil již 12. ročník Běhu pro Paraple, kterého se zúčastnilo na čtyři stovky závodníků - dětí i dospělých.

Akce probíhala v Letenských sadech a návštěvníci si mohli sami například vyzkoušet jízdu zručnosti na vozíku a zjistit, s jakými potížemi se vozíčkáři potýkají.

Společnost B. Braun se již několik let podílí na zajišťění kontinence u vozíčkářů. Mimo tyto obchodní aktivity spolupracuje s centrem Paraple v rámci společenské odpovědnosti a připravuje společný projekt "I člověk na vozíku může být zdravý, a to mu přináší Úsměv pro život."

B. Braun ani letošní rok nevynechal příležitost a populární akci Běh pro Paraple navštívil. Dorazily
i známé osobnosti, jako např. Jaroslav Uhlíř, Pavel Nový, Jakub Prachař, Josef Náhlovský, Vojta Dyk
a skupina Nightwork, a nechyběl ani prezident správní rady Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost, jejíž poradenské a rehabilitační centrum pomáhá vozíčkářům s poškozením míchy vyrovnat se s novou životní situací. V České republice úraz
s poraněním míchy zasáhne každý týden do života čtyř lidí.

Tereza Vosiková
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun