Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun otevřel novou továrnu v Hanoji

27. Říjen 2011

B. Braun otevřel novou továrnu v Hanoji

Koncern B. Braun investoval téměř 32,6 milionů eur do nového závodu na výrobu infuzních setů, který se tak stal největším komplexem na výrobu zdravotnické techniky ve Vietnamu. Slavnostního otevření závodu se 11. října 2011 zúčastnili i kancléřka Angela Merkelová a předseda správní rady koncernu B. Braun Dr. Heinz-Walter Grosse.

Dr. Grosse ve svém proslovu zdůraznil, že ze 43 000 zaměstnanců koncernu B. Braun na celém světě jich v Asii pracuje více než 10 000, a z toho téměř tisíc právě ve Vietnamu: „Ve Vietnamu, podobně jako ve všech dalších zemích, kde B. Braun působí, klademe velký důraz na vzdělávání zaměstnanců, a to zejména mladých lidí. Naším cílem je mladým Vietnamcům, stejně jako Malajcům, poskytovat kvalitní odbornou přípravu podle německého vzoru.“

Předseda správní rady koncernu B. Braun Dr. Heinz-Walter Grosse s německou kancléřkou Angelou Merkelovou při slavnostním otevření nové továrnyB. Braun ve Vietnamu

Koncern B. Braun působí ve Vietnamu ve formě „joint venture“ od počátku 90. let minulého století. V roce 1992 otevřela společnost své zastoupení nejprve v Ho Či Minově Městě, poté následovaly pobočky v Hanoji, Danangu, Can Tho a Hue. V roce 1996 založil B. Braun svůj první vietnamský závod - továrnu na výrobu infuzních roztoků v Hanoji. Pobočka B. Braun ve Vietnamu je dnes stoprocentní dceřinou společností nadnárodního koncernu B. Braun s tisíci zaměstnanci. Otevření továrny na výrobu infuzních roztoků bude představovat další významnou událost, která v příštím roce přinese až dvě stovky nových pracovních míst.

Nejmodernější výrobní závod

Nové výrobní zařízení v Hanoji má rozlohu o něco málo větší než fotbalové hřiště - 9 800 m2.

Výroba setů vzroste z 35 milionů až na 100 milionů kusů ročně a v dlouhodobém horizontu tak bude činit až 200 milionů infuzních setů za rok. Závod byl projektován a postaven v souladu s nejnovějšími standardy, přičemž špičkovou kvalitu produkce bude zajišťovat použití německých technologií. Stejně vysoké standardy byly uplatněny také na pracovní prostředí - včetně dostatku denního světla ve výrobních halách a parku sloužícího k odpočinku zaměstnanců během pracovních přestávek. V komplexu budov je poskytována i lékařská péče.

Globální investiční program

Nový závod v Hanoji je součástí dvou investičních programů v celkové výši 3 miliard eur, určených především k budování a rozšiřování výrobních zařízení na celém světě, Německo nevyjímaje. V rámci tohoto investičního programu byla rozšířena také další továrna na výrobu infuzních setů, která stojí v německém Melsungenu, sídle koncernu B. Braun. 

Veronika Tichá
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. „Situaci nepomáhají ani nová legislativní pravidla EU pro hodnocení bezpečnosti, výrobu a distribuci zdravotnických prostředků a bezpečnost léčiv, která navyšují významně náklady výrobců a distributorů,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních 
vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 
O tom, jak se tato novinka osvědčila v praxi, jsme mluvili s Romanem Boráněm 
z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny této nemocnice. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun