Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun otevřel novou továrnu v Hanoji

27. Říjen 2011

B. Braun otevřel novou továrnu v Hanoji

Koncern B. Braun investoval téměř 32,6 milionů eur do nového závodu na výrobu infuzních setů, který se tak stal největším komplexem na výrobu zdravotnické techniky ve Vietnamu. Slavnostního otevření závodu se 11. října 2011 zúčastnili i kancléřka Angela Merkelová a předseda správní rady koncernu B. Braun Dr. Heinz-Walter Grosse.

Dr. Grosse ve svém proslovu zdůraznil, že ze 43 000 zaměstnanců koncernu B. Braun na celém světě jich v Asii pracuje více než 10 000, a z toho téměř tisíc právě ve Vietnamu: „Ve Vietnamu, podobně jako ve všech dalších zemích, kde B. Braun působí, klademe velký důraz na vzdělávání zaměstnanců, a to zejména mladých lidí. Naším cílem je mladým Vietnamcům, stejně jako Malajcům, poskytovat kvalitní odbornou přípravu podle německého vzoru.“

Předseda správní rady koncernu B. Braun Dr. Heinz-Walter Grosse s německou kancléřkou Angelou Merkelovou při slavnostním otevření nové továrnyB. Braun ve Vietnamu

Koncern B. Braun působí ve Vietnamu ve formě „joint venture“ od počátku 90. let minulého století. V roce 1992 otevřela společnost své zastoupení nejprve v Ho Či Minově Městě, poté následovaly pobočky v Hanoji, Danangu, Can Tho a Hue. V roce 1996 založil B. Braun svůj první vietnamský závod - továrnu na výrobu infuzních roztoků v Hanoji. Pobočka B. Braun ve Vietnamu je dnes stoprocentní dceřinou společností nadnárodního koncernu B. Braun s tisíci zaměstnanci. Otevření továrny na výrobu infuzních roztoků bude představovat další významnou událost, která v příštím roce přinese až dvě stovky nových pracovních míst.

Nejmodernější výrobní závod

Nové výrobní zařízení v Hanoji má rozlohu o něco málo větší než fotbalové hřiště - 9 800 m2.

Výroba setů vzroste z 35 milionů až na 100 milionů kusů ročně a v dlouhodobém horizontu tak bude činit až 200 milionů infuzních setů za rok. Závod byl projektován a postaven v souladu s nejnovějšími standardy, přičemž špičkovou kvalitu produkce bude zajišťovat použití německých technologií. Stejně vysoké standardy byly uplatněny také na pracovní prostředí - včetně dostatku denního světla ve výrobních halách a parku sloužícího k odpočinku zaměstnanců během pracovních přestávek. V komplexu budov je poskytována i lékařská péče.

Globální investiční program

Nový závod v Hanoji je součástí dvou investičních programů v celkové výši 3 miliard eur, určených především k budování a rozšiřování výrobních zařízení na celém světě, Německo nevyjímaje. V rámci tohoto investičního programu byla rozšířena také další továrna na výrobu infuzních setů, která stojí v německém Melsungenu, sídle koncernu B. Braun. 

Veronika Tichá
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun