Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun je členem nově vzniklé Aliance pro telemedicínu a digitalizaci

9. Prosinec 2021

B. Braun je členem nově vzniklé Aliance pro telemedicínu a digitalizaci

Cílem aliance je aktivně podporovat rozvoj digitalizace zdravotnictví a sociálních služeb v České republice. „Naší hlavní ambicí z pohledu poskytovatele zdravotní péče je rozvoj konceptu Digitální pacient. Chceme se podílet na zlepšení dostupnosti zdravotní péče pro pacienty ze všech regionů i mikroregionů a zvýšit edukační možnosti pacientů tak, aby měli přístup k nejnovějším a pravdivým informacím o možnostech léčby,“ říká MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

Aliance pro telemedicínu a digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb (dále jen ATDZ) je odborná nezávislá platforma, která sdružuje klíčové stakeholdery v oblasti telemedicíny a digitalizace zdravotnictví a sociálních služeb, jako jsou poskytovatelé nových technologií, inovativních řešení, IT společnosti, zástupci průmyslu v oblasti zdravotnictví a sociálních služeb, poskytovatelé zdravotních a sociálních služeb, vysoké školy, výzkumné a vědecké instituce a v neposlední řadě individuální experti.

„Tato platforma vznikla pro sdílení informací a formování společných postojů všech hráčů, kteří se s digitalizací zdravotnictví setkávají jak na straně technologických a zdravotnických firem, ale také poskytovatelů péče a dalších subjektů, kteří mají zájem na vytvoření jednotných pravidel a podmínek pro úspěšnou digitální transformaci zdravotnictví a sociálních služeb,“ říká Karel Novotný, ředitel ATDZ. Významným tématem pro B. Braun je také Digitální vzdělávání ve zdravotnictví a v sociálních službách. „Dokážeme již nyní vzdělávat zdravotníky pomocí virtuální reality, naše přístroje jsou vybaveny telemedicínskými technologiemi, máme on-line workshopy pro zdravotníky i sociální pracovníky. Jsou to ale dílčí projekty a my chceme přispět k celonárodnímu systémovému řešení, které tyto nástroje standardizují,“ zdůrazňuje za B. Braun Martin Kuncek.

Lékařský výbor Aliance pro telemedicínu a digitalizaci
- Předseda výboru: prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESM, MBA
- Členové výboru: prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., MBA, doc. MUDr. Jan Dudra, Ph.D., MPH, MUDr. Petr Šonka, MUDr. Milan Cabrnoch, MBA

 

U vzniku ATDZ stálo několik významných hráčů, a to konkrétně společnosti B. Braun, Hartmann-Rico, Pfizer, Linet Group, IBM, Meddi Hub, a Unie zaměstnavatelských svazů ČR. Klíčoví zástupci těchto společností jsou členy správní rady ATDZ. Aliance se stala aktivním partnerem Ministerstva zdravotnictví ČR na základě uzavřeného memoranda. ATDZ v dohledné době uzavře obdobné memorandum na úrovni Ministerstva práce a sociálních věcí a Asociace krajů České republiky.

 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Skupina B. Braun CZ/SK navázala v Česku a na Slovensku strategickou spolupráci s jedním z celosvětových lídrů v oblasti mimotělního očišťování krve společností Jafron Biomedical Co., Ltd a stává se tak distributorem portfolia hemoperfuzních kapslí nové generace Jafron.

22.07.2021
Skupina B. Braun

Před pár dny jsme připomněli význam prevence onemocnění ledvin i na televizních obrazovkách. Na Světový den ledvin promluvili naši primáři ve Snídani s Novou a v Událostech České televize o současné situaci kolem očkování dialyzovaných pacientů i vlivu koronaviru na nefrologické pacienty.

17.03.2021
Skupina B. Braun

Ambulantní péči nabízí Skupina B. Braun více než 25 let a nyní se rozhodla rozšířit své působení směrem k široké veřejnosti v oblasti kvalitní zdravotní péče pro všechny pod „krycím názvem“ Consumer Health a vydává se na cestu B2C trhu. S Jiřím Lukešem jsme se v rozhovoru otevřeně bavili o nových plánech Skupiny B. Braun, o odborných ambulancích B. Braun Plus a dotkli jsme se také mnoha dalších témat.

31.08.2020
Skupina B. Braun