Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Aesculap Akademie se podílela na organizaci VIII. národního kongresu Společnosti pro sportovní traumatologii a artroskopii ČLS JEP

12. Prosinec 2014

Aesculap Akademie se podílela na organizaci VIII. národního kongresu Společnosti pro sportovní traumatologii a artroskopii ČLS JEP

Ve dnech 23. - 24. října proběhl v NH Collection Congress Hotelu v Olomouci VIII. národní kongres Společnosti pro sportovní traumatologii a artroskopii ČLS JEP. Na kongresu zaznělo na šedesát přednášek a odborných sdělení, přítomní byli odborníci z České republiky i ze Slovenska.

Akce se zúčastnilo na 420 odborníků v oboru. Řady účastníků v letošním roce obohatily také sestry a fyzioterapeuti. Na kongresu zaznělo na šedesát přednášek a odborných sdělení. V bohaté diskusi se řešila nosná témata, jako sportovní traumatologie kyčelního kloubu a úrazy kolenního a ramenního kloubu, ale také kapitoly z dětské artroskopie a sportovní traumatologie.

Akce se zúčastnili přední odborníci z oboru sportovní traumatologie a artroskopie i z oboru fyzioterapie. Sympozium umožnilo vzájemnou konfrontaci těchto dvou pólů sportovní medicíny a dané pojetí většina účastníků ocenila. Vedle projevů odborníků z České republiky zazněly i příspěvky od kolegů ze sesterské Slovenské spoločnosti artroskopie a športovej traumatológie.

Společnost B. Braun Medical přispěla do odborného programu sesterské sekce přednáškou na téma Příprava operačního pole a prevence SSI (Surgical Site Infection)“.

V předvečer kongresu se tradičně konalo hokejové klání mezi oběma společnostmi, které bylo věnováno památce zesnulého kolegy MUDr. Vladimíra Luptáka.

V rámci kongresu proběhla také velmi zajímavá výstava zdravotnické techniky zaměřená na artroskopické ošetření kloubních patologií a mimo jiné zde byly představeny také nejmodernější metody terapie kloubní chrupavky.

Sympozium bylo úspěšné nejen díky hojné odborné účasti a velmi dobré úrovni přednášek, ale též zásluhou dobře odvedené práce Aesculap Akademie, které patří dík za velmi profesionální výkon a přípravu celé akce.

Další kongres se bude konat v Bratislavě v listopadu 2015.

 

Doc. MUDr. Vojtěch Havlas, Ph.D.
FN Motol
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Aesculap Akademie připravuje setkání pracovní skupiny pod vedením Mgr. Michala Žmolíka. Setká se supervizní skupina pro lektory simulační medicíny. Mgr. Žmolík nám vysvětlil, co obnáší práce supervizora a s čím konkrétně může lektorům pomoci.

16.10.2020
Aesculap Akademie

Eva, Katka, Petra a David – spojuje je mnohé. Jedna vteřina v jejich životě rozhodla, že přišli o hybnost dolních končetin a ocitli se na vozíčku. Spojuje je i to, že jsou aktivní, vtipní a optimističtí a všichni čtyři s námi spolupracují v rámci certifikovaného kurzu Aesculap Akademie zaměřeného na katetrizaci.

25.06.2020
Aesculap Akademie