Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

250 000 korun pro sdružení Zdravotní klaun

21. Prosinec 2009

250 000 korun pro sdružení Zdravotní klaun

Společnost B. Braun dostála svému závazku a 18. prosince 2009 předala občanskému sdružení Zdravotní klaun šek na 250 000 korun.

Šek byl slavnostně předán u příležitosti konání speciálního programu „Cirkus paciento“, který zdravotní klauni předvedli tentokrát seniorům v Domově sv. Karla Boromejského
v Praze-Řepích.

Při vánoční klauniádě předvedli speciálně vyškolení zdravotní klauni tradiční vánoční představení, a dali tak geriatrickým pacientům alespoň na chvíli zapomenout na nemoci stáří.

Šek na čtvrt milionu korun pak z rukou ředitele a jednatele společnosti B. Braun Avitum MUDr. Martina Kuncka převzal osobně zakladatel Zdravotního klauna Gary Edwards. B. Braun rovněž podpořil činnost Domova sv. Karla Boromejského zdravotnickými prostředky v hodnotě 30 000 korun.

„Úsměv pro život funguje teprve krátce, ale navzdory tomu již dokázal významně pomoci. Tímto projektem podporujeme dětské a geria trické pacienty v českých zdravotnických zařízeních a hodláme
v tom pokračovat i nadále. Naše společnost k tomuto účelu na rok 2010 vyčlenila částku jeden milion korun,“ uvedl MUDr. Martin Kuncek. A dodal: „Se Zdravotním klaunem budeme spolupracovat i v příštím roce. Plánujeme ale podpořit i jiné organizace. Pokud by se k Úsměvu pro život chtěli připojit i další dárci - ať už z řad jedinců či korporací - určitě takovou spolupráci uvítáme.“
Podrobnosti najdete na www.usmevprozivot.cz
.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun