Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

250 000 korun pro sdružení Zdravotní klaun

21. Prosinec 2009

250 000 korun pro sdružení Zdravotní klaun

Společnost B. Braun dostála svému závazku a 18. prosince 2009 předala občanskému sdružení Zdravotní klaun šek na 250 000 korun.

Šek byl slavnostně předán u příležitosti konání speciálního programu „Cirkus paciento“, který zdravotní klauni předvedli tentokrát seniorům v Domově sv. Karla Boromejského
v Praze-Řepích.

Při vánoční klauniádě předvedli speciálně vyškolení zdravotní klauni tradiční vánoční představení, a dali tak geriatrickým pacientům alespoň na chvíli zapomenout na nemoci stáří.

Šek na čtvrt milionu korun pak z rukou ředitele a jednatele společnosti B. Braun Avitum MUDr. Martina Kuncka převzal osobně zakladatel Zdravotního klauna Gary Edwards. B. Braun rovněž podpořil činnost Domova sv. Karla Boromejského zdravotnickými prostředky v hodnotě 30 000 korun.

„Úsměv pro život funguje teprve krátce, ale navzdory tomu již dokázal významně pomoci. Tímto projektem podporujeme dětské a geria trické pacienty v českých zdravotnických zařízeních a hodláme
v tom pokračovat i nadále. Naše společnost k tomuto účelu na rok 2010 vyčlenila částku jeden milion korun,“ uvedl MUDr. Martin Kuncek. A dodal: „Se Zdravotním klaunem budeme spolupracovat i v příštím roce. Plánujeme ale podpořit i jiné organizace. Pokud by se k Úsměvu pro život chtěli připojit i další dárci - ať už z řad jedinců či korporací - určitě takovou spolupráci uvítáme.“
Podrobnosti najdete na www.usmevprozivot.cz
.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka: Cellistypt® N-W. Nejnovější zpevněná fibrilární forma Cellistypt® N-W byla designována tak, aby vyhověla speciálním potřebám laparoskopické chirurgie.

05.05.2021
Aktuality z B. Braun

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun