Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Vzdělávací akce Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Praha - Černý most

9. Prosinec 2013

Vzdělávací akce Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Praha - Černý most

Jako každoročně i letos pořádalo Dialyzační středisko B. Braun Avitum Praha - Černý Most vzdělávací akci pro spolupracující a potenciálně spolupracující lékaře.

Letos v září se poprvé uskutečnila v důstojných prostorách Café B. Braun. To však nebyla jediná změna. Akce poprvé proběhla pod křídly Aesculap Akademie a letos byla také jiná skladba přednášek. Velký úspěch vyjádřený hojnou účastí (především praktických) lékařů byl bezpochyby způsoben i tím, že na programu nebyla pouze témata týkající se nefrologie, ale byli přizváni též kolegové z jiných oborů. MUDr. Tomáš Dvořák z Kliniky pneumologie a hrudní chirurgie Nemocnice Na Bulovce přednesl vynikající sdělení na téma pneumonie, s důrazem na novinky v diagnostice a léčbě. MUDr. Michaela Rýzlová, kardioložka s dlouholetými zkušenostmi z pražských klinických pracovišť, nově působící v privátní praxi na Poliklinice Parník na Černém Mostě, vystoupila s přednáškou na téma nová antikoagulancia a jejich užití v kardiologii. Byla tak laskavá, že téma zpracovala též pro naše čtenáře.

MUDr. Petr Hartl
vedoucí lékař Dialyzačního střediska B. Braun Avitum, Praha - Černý Most
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Slovenská komora sester a porodních asistentek už patnáct let každoročně uděluje prestižní ocenění vyjadřující oddanost práci a výborné znalosti naplňující podstatu ošetřovatelství. 

29.07.2022

Uplynulý „pandemický“ rok plný omezení byl výzvou pro všechny, ale obzvlášť pro rizikové skupiny lidí, jako jsou například právě pacienti s chronickým onemocněním ledvin. Přistupovat k životu aktivně a s optimismem se ne vždy daří, ale nesmíme se o to přestat snažit, i když se nám to pomyslné „světélko ve tmě“ zdá třeba chvíli neviditelné. Kde ale vzít ten pozitivní přístup, jak neupadnout do stereotypu? A kdy si přiznat, že potřebuji odbornou pomoc? I na takové otázky nám odpovídala klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová, která se dialyzovaným pacientům věnuje.
 

11.08.2021

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

29.07.2021