Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Vzdělávací akce Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Praha - Černý most

9. Prosinec 2013

Vzdělávací akce Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Praha - Černý most

Jako každoročně i letos pořádalo Dialyzační středisko B. Braun Avitum Praha - Černý Most vzdělávací akci pro spolupracující a potenciálně spolupracující lékaře.

Letos v září se poprvé uskutečnila v důstojných prostorách Café B. Braun. To však nebyla jediná změna. Akce poprvé proběhla pod křídly Aesculap Akademie a letos byla také jiná skladba přednášek. Velký úspěch vyjádřený hojnou účastí (především praktických) lékařů byl bezpochyby způsoben i tím, že na programu nebyla pouze témata týkající se nefrologie, ale byli přizváni též kolegové z jiných oborů. MUDr. Tomáš Dvořák z Kliniky pneumologie a hrudní chirurgie Nemocnice Na Bulovce přednesl vynikající sdělení na téma pneumonie, s důrazem na novinky v diagnostice a léčbě. MUDr. Michaela Rýzlová, kardioložka s dlouholetými zkušenostmi z pražských klinických pracovišť, nově působící v privátní praxi na Poliklinice Parník na Černém Mostě, vystoupila s přednáškou na téma nová antikoagulancia a jejich užití v kardiologii. Byla tak laskavá, že téma zpracovala též pro naše čtenáře.

MUDr. Petr Hartl
vedoucí lékař Dialyzačního střediska B. Braun Avitum, Praha - Černý Most
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život

Herec Karel Zima, který daroval svému kamarádovi ledvinu, dostal jako rizikový pacient první očkovací dávku a vyzývá širokou veřejnost k očkování i ledvinové prevenci. „Chtěl bych vyzvat všechny, kteří s očkováním váhají, aby se naočkovat nechali. Je to dle mého jediná cesta, jak se z koronavirové sloty dostat,“ říká ambasador nadcházejícího Světového dne ledvin Karel Zima. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají všechny, kdo prodělali Covid 19 s těžším průběhem, aby si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
Nefrologie

Významní čeští nefrologové vyjadřují rozčarování nad tím, že lidé na dialýze nejsou v prioritní skupině očkovaných. „Na Ministerstvo zdravotnictví jsme již jako Česká nefrologická společnost několikrát neúspěšně apelovali. Jde o zbytečný hazard. Řádově se jedná pouze o jednotky tisíc pacientů. Navíc zdravotníci na dialýzách jsou zvyklí očkovat sami, takže v logistice problém nevidím,“ říká k očkovací strategii přednosta Kliniky nefrologie VFN v Praze prof. MUDr. Vladimír Tesař DrSc., MBA.

09.03.2021
Nefrologie