Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

vlhké hojení ran

V naší ambulanci hojení ran na Interním oddělení Strahov zvoní velmi často telefon s prosbou o konzultaci v postupu a výběru terapeutických materiálů u pacientů s různými typy ran. Volají lékaři, kolegyně z různých lůžkových oddělení nebo sestry z domácí péče. Délka hovoru se odvíjí podle toho, zda jde o problém nemocného na standardním lůžkovém oddělení nebo zda je nemocný umístěn na některém oddělení intenzivní péče.

krytí ran

S chirurgem MUDr. Radovanem Čechem o cukrovce, larvách a o tom, proč by potřebovali čeští pacienti vyspět.

07.10.2016 Marie Polášková
Rozhovory

Jedním z faktorů, který může kladně ovlivnit rozhodnutí ošetřujícího, kromě léčebného účinku, je i aplikační forma. Mgr. Markéta Koutná z KARIM a Interního oddělení Strahov představuje vlastnosti a výhody Argogen spraye.

21.12.2015 redakce Braunovin
krytí ran

Rozhovor s MUDr. Janem Stryjou, Ph.D., prezidentem a organizátorem konference Rány a defekty 2015

Rozhovory

Hojení ran a péči o rány se v poslední době věnuje stále více pozornosti. K dispozici jsou nové zdravotnické prostředky usnadňující ošetřování ran a urychlující hojení, ale hlavně se začala používat nová metoda vlhkého hojení, kterou u svých pacientů využívá stále více zdravotníků. Protože se jedná o nový přístup k léčbě ran a zdravotnických prostředků je mnoho, navíc v různých formách od roztoků, gelů po obvazový materiál, může vyvstat řada otázek.

vlhké hojení ran

Vlhké hojení ran je slovní spojení, které se týká ran všeobecně, ale u rány „popáleninové“ je tento způsob léčby zásadou, která se na specializovaných popáleninových pracovištích aplikuje již tzv. od nepaměti (neboli několik desítek let).

03.06.2013 Ludomír Brož
vlhké hojení ran

Ošetřování ran znamená tedy mnohem více než jen zakrytí rány a občasný převaz. To, co se děje pod krytím a v mysli pacienta, je pro proces hojení ran ještě daleko důležitější. A hlavně - ošetřování rány by mělo podporovat přirozený hojící proces.

22.11.2012 redakce Braunovin
vlhké hojení ran

V lednu tohoto roku jsme v rámci pardubickém kongresu, který je každoročně zaměřen na problematiku hojení ran a kožních defektů, uvedli jednu z nejvýznamnějších produktových novinek - gel na rány Prontosan® Wound Gel X ze sortimentu Wound Care.

06.06.2012 redakce Braunovin
vlhké hojení ran

Pro zajištění stabilního vlhkého prostředí v ráně je ideálním řešením její vlhké krytí. Zabezpečuje minimální traumatizaci v ráně při převazu a zabraňuje maceraci v okolí defektu. Většina krytí působí komplexně, příkladem je krytí s ionty stříbra. Stříbrná část působí baktericidně, část druhá, nestříbrná, zajišťuje optimální prostředí pro hojení rány, minimalizuje bolest při převazu, zabraňuje maceraci a absorbuje ranný exsudát.

vlhké hojení ran

V České republice zaznamenalo v posledních deseti letech vlhké hojení ran rychlý vývoj. Na trhu je široký výběr kvalitních a účinných produktů. Společnost B. Braun se řadí mezi významné výrobce na trhu a představuje nový koncept léčby ran. Askina® DresSil a Prontosan® představují unikátní kombinaci pro léčbu chronických a obtížně se hojících ran a jsou ideálním řešením pro jejich léčbu.

15.12.2011 Zuzana Marvánková
vlhké hojení ran