Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

V Café B.Braun vypukla výstava infuzní techniky

24. Říjen 2011

V Café B.Braun vypukla výstava infuzní techniky

Je tomu přesně 60 let, co se narodil „dědeček“ současných vysoce sofistikovaných systémů, které při zavedení infuze odměřují množství podávaných léků, roztoků a výživy. Dokonce jeho název - Perfusor® - se od té doby mezi lékaři a zdravotníky ujal jako alternativní výraz pro lineární dávkovač.

Existuje již více než milion dobrých důvodů, proč navštívit výstavu perfusorů a zhlédnout jejich vývoj od roku 1951, kdy společnost B. Braun první lineární dávkovač na světě vynalezla. „Právě 1,3 milionů přístrojů bylo dodáno na celosvětový trh a troufám si tvrdit, že nejen díky dlouhé tradici výroby a vývoje, ale též díky opravdu inovativním krokům naše technika odskočila od konkurence o několik generací a jsme oprávněným lídrem celosvětového trhu s infuzní technikou,“ říká MUDr. František Vojík, manažer divize Hospital Care společnosti B. Braun.

Nejen první lineární dávkovač na světě, ale i celá řada jeho nástupců, perfusorů, které dokládají průřez 60letou historií infuzní techniky, jsou až do poloviny listopadu k vidění na tematické výstavě v Café B. Braun (Sokolská 31, Praha 2). Ti, kdo se rozhodnou výstavu navštívit, tak budou mít jedinečnou možnost porovnat rozdíly mezi revolučním modelem z roku 1951 a nejnovějším typem Space.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Do Café B. Braun jde člověk, když chce jít na dobrou kávu nebo za výbornou architekturou.

30.01.2018

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. „Situaci nepomáhají ani nová legislativní pravidla EU pro hodnocení bezpečnosti, výrobu a distribuci zdravotnických prostředků a bezpečnost léčiv, která navyšují významně náklady výrobců a distributorů,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních 
vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 
O tom, jak se tato novinka osvědčila v praxi, jsme mluvili s Romanem Boráněm 
z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny této nemocnice. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun