Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Traumatologie

Nová řada jednoho z nejúspěšnějších produktů z portfolia společnosti B. Braun s sebou nese mnoho inovací a posouvá úroveň kvality o generaci napřed.

24.05.2017 Ondřej Štrojsa
kloubní implantáty

Doc. MUDr. Theodoz Molčányi, CSc., primár Kliniky úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach v rozhovore o  nových chirurgických postupoch.
 

19.04.2015 Ing. Ivo Pavlina
Rozhovory

MUDr. Ľuboš Tomčovčík, PhD., zástupca primára Kliniky úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach, v rozhovore o prínose implantátov Targon v úrazovej chirurgii.

15.04.2015 Ing. Ivo Pavlina
Rozhovory

Tým profesora Petra Havránka z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze připravil pro Aesculap Akademii sérii konferencí pro nelékařské obory.

31.01.2013 Bc. Tomáš Kovrzek

Ve dnech 1. až 2. září 2011 proběhl v Mikulově již třetí ročník Mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství. Byl pořádán pod záštitou předsedkyně Nejvyššího soudu JUDr. Ivy Brožové, děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity prof. MUDr. Jiřího Mayera, CSc., ředitele Fakultní nemocnice Brno MUDr. Romana Krause, MBA, a ředitele Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Petra Košky, MBA. Na kongresu proběhla během dvou dnů řada zajímavých sdělení, ke kterým významně přispěl i doc. MUDr. Michal Mašek, CSc., prezident kongresu. Zeptali jsme se ho na hodnocení celé akce.

14.10.2011 MUDr. Alan Munteanu

Instrumentárium MACS TL (Modular Anterior Construct System for Thoracic and Lumbar Spine) vyvinuli a uvedli do praxe němečtí traumatologové R. Beisse a M. Potulski z Úrazové nemocnice v Murnau k ošetření čerstvých úrazů hrudní a bederní páteře, kdy obvykle po bezprostředním zajištění nestabilní páteře zezadu následuje v krátkém časovém odstupu v další anestezii přední stabilizace pomocí MACS endoskopickou cestou.

22.06.2010 redakce Braunovin

Deváté setkání úrazových chirurgů
a intenzivistů z celé Evropy se uskutečnilo 25. - 28. května za krásného teplého počasí v maďarské metropoli na Dunaji.

Divize Aesculap rozšiřuje spektrum traumatologických implantátů o další moderní úhlově stabilní dlahy od progresivního německého výrobce z Aschau