Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Spondylochirurgie

Špičkový chirurg prof. MUDr. Jan Štulík, CSc. (50), patří mezi elitu páteřní chirurgie. Vrací lidi doslova zpět na nohy, operuje úrazy, deformity a nádory na páteři a celkově „páteř uzdravuje“. Sám říká, že chirurg by měl být především pedant na to, jak výsledek jeho práce vypadá, což vyžaduje i od svého týmu. Vstává po páté hodině ráno, vše si zapisuje a zpětně dohledává.

14.09.2018 Mgr. Magda Volná
Rozhovory

Minimalizuje mechanické dráždění velmi zranitelných struktur v hrudníku a v oblasti retroperitoneálního prostoru.

13.02.2014 Ing. Jiří Hrdina

Profesor Vlach dokázal za svoji kariéru pozvednout Ortopedickou kliniku FN Brno a LF MU Brno a českou léčbu páteře na mezinárodní úroveň. Rozpracoval a uvedl do praxe systém screeningu a léčení skolióz a zavedl mnoho nových operačních postupů a metod.

03.07.2012 MUDr. Ivan Bilík
Rozhovory

Koncem prvního listopadového týdne uspořádala pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly Česká neurochirurgická společnost ČLS JEP ve spolupráci s Neurochirurgickým oddělením Nemocnice České Budějovice v zapadlém malebném kraji Lipenské nádrže Výroční kongres České neurochirurgické společnosti.

06.03.2012 Ing. Jiří Hrdina

V USA se každoročně vyskytne průměrně 750 tisíc nových pacientů s kompresní zlomeninou obratlového těla. Ta je však lékaři diagnostikována přibližně pouze u jedné třetiny z nich. V České a Slovenské republice nejsou tato čísla známa, avšak odhadem a porovnáním skladby obyvatelstva (vyšší procento obyvatel bílé rasy s vyšším výskytem osteoporózy) to budou čísla minimálně podobná.

01.08.2011 Ing. Jiří Hrdina

Vývojoví pracovníci koncernu B. Braun ne¬ustále inovují produkty na základě nejnovějších trendů a přinášejí dokonalejší řešení. Nejinak tomu je i na poli spondylochirurgických implantátů. Občas se však na trhu objeví něco unikátního, co mateřský koncern v již tak širokém spektru páteřních implantátů nemá a ani samostatně nevyvíjí a co může zajímavým způsobem rozšířit jeho portfolio. Řeč je o bio-resorbovatelné kompozitní kleci DUOCAGE® francouzského výrobce Science for Bio Materials (S-B-M), se kterým se nám podařilo navázat spolupráci.

02.03.2011 Ing. Jiří Hrdina

S4 - osvědčený fúzní systém pro stabilizaci hrudní a bederní páteře zadním přístupem, nabízený společností B. Braun na českém a slovenském trhu již více než pět let, se dočkal významného rozšíření.

24.02.2011 Ing. Jiří Hrdina
spinální systémy

Koncern B. Braun na podzimním spondylochirurgickém kongresu Eurospine ve Vídni představil po úspěšných krčních dlahách Caspar a ABC dlahu Quintex®.

17.02.2011 Ing. Jiří Hrdina

Hydrolift představuje novou generaci implantátů: je opatřen hydraulikou a koncové destičky jsou volně pohyblivé a v implantátovém lóži samoadaptabilní až do finálního utažení fixačních šroubů.

04.01.2010 redakce Braunovin
kloubní implantáty

MUDr. Pavel Pilát, ortoped z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, je fanoušek spinálních novinek v segmentu implantátů. Je to jistě zčásti jeho povahový rys, který ho nutí zkoušet něco nového, ale zároveň nezapomíná na jasné hranice medicínských pravidel, která člověku napovídají, kde jsou limity experimentu, kde je verifikovaná medicína, resp. „evidence based medicine“.

02.02.2009 MUDr. Pavel Fiala