Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Prestižní akreditace

29. Červen 2020

Prestižní akreditace

Vzdělávací centrum Aesculap Akademie v Praze prošlo na konci dubna 2020 podrobným auditem a získalo tříletou akreditaci od vyhlášené anglické královské akademie Royal College of Surgeons of England (RCS), která po celém světě sdružuje více než 25 000 členů. Jak audit probíhal?

Anglická královská akademie chirurgů

Posláním této instituce, jejíž historie sahá až do 16. století, je umožnit lékařům z řad chirurgů dosáhnutí nejvyšších standardů v chirurgické praxi i léčbě pacientů. Stěžejními činnostmi RCS jsou supervize tréninku chirurgických dovedností a organizace vzdělávacích workshopů pro chirurgické odborníky různých specializací a úrovní.

 

Akreditace RCS je udělována na tři roky

Získání tohoto čestného „uznání“ není jen prestižní záležitost, která zvyšuje kredibilitu v očích potenciálních uchazečů. Detailní audit poskytuje příslušenému vzdělávacímu centru a jeho týmu cennou zpětnou vazbu, zda plánované a realizované aktivity odpovídají vysokým standardům a současným nárokům na kvalitu vzdělávání. Akreditace je udělována na tříleté období a vyplývá z ní povinnost pravidelného sledování vybraných kritérií kvality i průběžného reportingu.

 

 

Nominovala se Aesculap Akademie německá, pražská a polská

Není náhodou, že se globální Aesculap Akademie (dále AAK) rozhodla získat u vybraných center právě tuto akreditaci. Do první vlny akreditace byla vybrána německá centra AAK, a to konkrétně v německém Tuttlingenu, Bochumi a Berlíně, a do druhé vlny pak AAK centra v Praze a polském Nowem Tomyšli.

Jak probíhal audit Anglické královské akademie chirurgů?

Akreditační audit strandardně probíhá návštěvou vzdělávacího centra. Auditory RCS byli v případě pražské inspekce tři džentlmeni, právník David Jonese, cévní chirurg Michael Wyatta a urolog Salim Nazir. Auditní návštěva byla plánována na začátek dubna 2020, ale celosvětová situace týkající se pandemie Covid-19 veškeré plány narušila. Po diskusi s auditory došlo ke vzájemnému konsensu, že obhajoba auditu bude vůbec poprvé provedena distančně pomocí platformy Teams Microsoft.

Distanční obhajoba a celý průběh auditu kladly na všechny členy týmu AAK nemalé nároky, se kterými se však dokázali se ctí vypořádat. V rámci předdefinované struktury byla prezentována požadovaná data, podrobný přehled kurzů, medicínských odborností i proces tvorby edukačního obsahu, tedy způsob výběru lektorů a hodnocení kvality poskytovaného vzdělávání. „Auditoři ocenili zejména široké portfolio vzdělávacích akcí Aesculap Akademie a jejich efektivní propojení napříč různými odbornostmi. Dále komisaře zaujala systematická struktura práce s účastníky od pregraduální přes postgraduální výuku až po specializované kurzy zaměřené na konkrétní terapii. V neposlední řadě to byla kvalita lektorů a moderní výukové metody,“ shrnuje zájem auditorů manažer sekce Aesculap Akademie a marketingu RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA.

Zařazení Aesculap Akademie mezi respektované vzdělávací subjekty je výsledkem společné dlouholeté práce široké základny lektorů, odborníků a spolupracovníků ze společnosti B. Braun Medical a týmu Aesculap Akademie ČR/SR. „Získání akreditace RCS není jen úspěchem, ale především závazkem do budoucna, jehož cílem je udržet vysoký standard vzdělávacích aktivit,“ doplňuje Martin Kalina.

V následujícím čísle Braunovin se můžete těšit na představení zajímavé historie RCS i současných nejmodernějších přístupů a metod ke vzdělávání chirurgů.

Mgr. Tomáš Hrouda, Ph.D.
odborný garant Aesculap Akademie
Průměrně: 5 (1 hlas)

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Eva, Katka, Petra a David – spojuje je mnohé. Jedna vteřina v jejich životě rozhodla, že přišli o hybnost dolních končetin a ocitli se na vozíčku. Spojuje je i to, že jsou aktivní, vtipní a optimističtí a všichni čtyři s námi spolupracují v rámci certifikovaného kurzu Aesculap Akademie zaměřeného na katetrizaci.

25.06.2020
Aesculap Akademie

Aesculap Akademie (AAK) má za sebou rekordní rok. Podařilo se jí vdechnout život tzv. Pacientské akademii, rozjela další ministerstvem akreditovaný kurz, nepovinné předměty pro mediky se rozrostly o předměty povinné a rekordně zvýšila počet kurzů i jejich účastníků. Čím to je, že je stále o krok napřed? A když rok 2019 označuje za novátorský, jaký bude ten letošní? Braunovinám odpovídal její šéf RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA.

20.04.2020
Aesculap Akademie

Síť odborných ambulancí B. Braun Plus od 1. února 2020 provozuje v budově moderní Kliniky Campus nedaleko Fakultní nemocnice Brno pět zbrusu nových ambulancí B. Braun Plus a současně zahájila od začátku února i provoz odborných ambulancí v Praze na Poliklinice Budějovická v zelené budově. Obě místa mohou hrdě nabídnout svým pacientům nejen profesionální zázemí zdravotnické péče, ale také výbornou dostupnost v blízkosti městské hromadné dopravy, bezbariérový přístup, krátké čekací lhůty a to všechno pod jednou střechou.

07.04.2020
Skupina B. Braun