Mgr. Tomáš Glac popisuje zkušenosti se zavedením standardů pro bezpečnou uzavřenou infuzní linku ve Fakultní nemocnici Ostrava.
Bezpečnost pacientů a zdravotnických pracovníků se v dnešní době stala celosvětově důležitým kritériem v oblasti hodnocení kvality ošetřovatelské péče.
Společnost B. Braun v polovině letošního letošního roku díky svým zákazníkům z celého světa oslavila prodej jedné miliardy bezpečnostních intravenózních katetrů Vasofix® Safety a Introcan® Safety. Výrazně tak zvýšila ochranu před bodnými poraněními, která způsobují přenos nebezpečných infekcí, jako jsou hepatitida typu B a C a virus HIV.
Výrobce zdravotnických produktů z anglického South Yorkshire získal prestižní národní cenu za bezpečnostní pomůcku, která snižuje riziko poranění zdravotnického personálu injekční jehlou. Bezpečnostní periferní kanyla Introcan Safety® od společnosti B. Braun Medical, která umožňuje snížit riziko nákazy i u pacientů, vyhrála v kategorii pomůcek pro intravenózní léčbu národní soutěž Nursing Times Product Awards 2010.
Fakultní nemocnice Plzeň přistoupila jako první zdravotnické zařízení v České republice k celoplošnému používání nových bezpečnostních intravenózních kanyl. Toto opatření má značný význam pro bezpečnost zdravotnického personálu kvůli riziku možného bodného poranění způsobeného jehlou a také z hlediska bezpečnosti pacientů.
Koncern B. Braun se řadí k největším světovým výrobcům periferních žilních kanyl. Již v roce 1962 v německém Melsungenu vyvinul Berndt Braun první plastovou periferní kanylu pro podání dlouhodobé infúze.
Koncern B. Braun představil první umělohmotnou periferní žilní kanylu - Braunüle již v roce 1962. V roce 2001 byly na trh uvedeny bezpečnostní periferní kanyly s ochranou hrotu zaváděcí jehly.