Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nově otevřené centrum pro výuku správných postupů při zavádění a ošetřování periferních žilních kanyl

1. Květen 2008

Nově otevřené centrum pro výuku správných postupů při zavádění a ošetřování periferních žilních kanyl

Výuková centra Aesculap AkademieVýuková centra Aesculap AkademieJednou z nejnavštěvovanějších vzdělávacích akcí, které pořádá Aesculap Akademie, jsou kurzy zaměřené na správné postupy při zavádění a ošetřování periferních žilních kanyl.

V tomto pololetí je v celé České republice otevřeno již devět výukových center, kde se periodicky školí techniky a problematika ošetřování periferních žilních kanyl. Koncem března se k již tradičním partnerům, kteří s námi tyto edukačních aktivity pořádají, přidala i Nemocnice s poliklinikou v Havířově.

Pod odbornou garancí Mgr. Anny Tomečkové, hlavní sestry NsP v Havířově, se podařilo sestavit tým lektorů, který bude zajišťovat odborné přednášky a praktickou výuku
pro tento region po celý příští rok.

Eva Višková
Aesculap Akademie

Bc. Eva Višková
B. Braun Avitum
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče