Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

2BOBULE: Můžeme se přetrhnout, aby to bylo dobrý!

9. Září 2009

2BOBULE: Můžeme se přetrhnout, aby to bylo dobrý!

Natáčení nové české komedie 2Bobule, kterou podpořila společnost B. Braun Medical, skončilo. Volné pokračování úspěšných Bobulí se letos točilo hlavně ve Velkých Bílovicích,
v Zaječí a Pavlově, kde si filmaři protrpěli své zejména kvůli tomu, že jim opravdu hojně přálo sluníčko. Během natáčení bylo spotřebováno zhruba deset litrů přípravků proti spáleninám od sluníčka, opalovacího krému padlo dokonce třikrát tolik.

Na poslední natáčecí dny se štáb přesunul blíž ku Praze. Tyto dny také přinesly nejakčnější scény
z celého filmu. Lukáš Langmajer padal ze střechy, natáčel se průlet Citroënu billboardem a také scéna, ve které Kryštof Hádek a Lukáš Langmajer viseli ze skály.

Herce Miroslava Táborského (49) musela dokonce po natáčení jedné scény odvézt sanitka do nemocnice. Neuběhl ale ani týden a do role vinaře-chemika Kozderky se opět vrátil. Nezbývá než uznat, že pan Táborský je skutečný profesionál. Všechny své scény odehrál, jako by se nic nestalo. Dokonce nám na místě poskytl i vyčerpávající rozhovor.

Slyšeli jsme, že jste měl nehodu. Jak se cítíte?

Ano, bohužel jsem měl při natáčení malou nehodu, která skončila „velkým“ zraněním, a já musel předčasně ukončit hereckou sezonu.

Jak jste přišel ke svému zranění?

Ve filmu je scéna, kdy loupím u souseda ve sklípku lahodná vína a při úniku z místa činu musím přeskočit nízkou zeď. Ta zídka se mi stala osudnou. Když jsem ji při natáčení přelézal, byla ve velmi špatném stavu. Promočená zeď se mi doslova rozpadala pod rukama, a když jsem ji přeskakoval, smekla se mi ruka a já na druhou stranu dopadl dosti nešťastně.

V médiích se mluvilo o zlomené noze…

Ne ne, zlomená noha byl jen první odhad lékařů při příjezdu sanitky. Pravdou je, že mám natržený křížový vaz a léčba bude dlouhodobá.

Takže v tuto chvíli máte jistě oblíbeného doktora - vašeho ortopeda - že ano…

Ano, přesně tak. V tuto chvíli mám oblíbeného doktora MUDr. Lubomíra Hrušku z Fakultní nemocnice Na Františku. Skvěle se o mne postaral a stará se dál.

A jak bude léčba pokračovat? Máte jistě už nějaké prognózy od lékaře.

Prognózy jsou takové, že bude potřeba plastika vazu, ale to až tak za dva měsíce. Teď mě čeká odpočinkové léto. Doslova…

Cvičíte? Provozujete pravidelně nějaký sport, o který v tuto chvíli přijdete?

Mám rád kolo, lyže, plavání, ale nejlepší posilovnou je nácvik rolí v divadle.

Narušilo vaše zranění nějak natáčení filmu 2Bobule nebo vaše divadelní představení?

Bohužel jsem musel zrušit představení v Divadle v Dlouhé, kde hraji ve třech velkých kusech. Natáčení filmu to nijak nepoznamenalo, během posledních natáčecích dnů, jsem po většinu času seděl. Takže film to rozhodně neohrozilo.  

Jakou roli ve filmu hrajete?

Jsem Kozderka, vinař-chemik.

Tak to jste jistě při natáčení okoštoval hodně vín?

Víno, které vyrábí Kozderka , se nedá pít. (Smích) Je to takový pokus omyl. A popravdě jsem na Moravě strávil všehovšudy dva dny, a to natáčecí, takže jsem neměl šanci vína ochutnat. Snad bude jiná příležitost.

Na jakou scénu byste nás do kin pozval?

Nejmenoval bych jednotlivé scény, pozval bych diváky do kin na celý film. Bude se promítat od 22. října. Bobule byl úspěšný film a my se můžeme přetrhnout, aby i 2Bobule byl stejně úspěšný...

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. Jakým způsobem to dokáže ovlivnit zdravotnictví? 

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun