Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Meliseptol® Foam pure - dezinfekce s rychlou účinností

5. Červen 2013

Meliseptol® Foam pure - dezinfekce s rychlou účinností

Dezinfekční prostředek na citlivé povrchy přístrojů

 

Jedná se o přípravek nového typu, který splňuje ty nejvyšší požadavky, spojuje širokou a rychlou účinnost s vynikajícími čisticími vlastnostmi  a je kompatibilní s celou řadou materiálů, včetně těch speciálních a velmi citlivých. Nabízí i něco navíc, a to „čisté“ složení bez parfémů, které nezatěžuje životní prostředí. Používat ho je tedy snadné a bezpečné. Napomáhá také udržení vysoké hodnoty hi-tech zdravotnických prostředků, které jsou jím ošetřovány.

Donedávna se na malé povrchy s oblibou používaly alkoholové přípravky nanášené rozstřikovačem nebo napuštěnými ubrousky. Splňovaly sice požadavky na rychlou účinnost i snadnou aplikaci, ale na citlivé povrchy některých zdravotnických prostředků byly nevhodné. Mnohdy v důsledku jejich použití došlo i k poškození zdravotnického prostředku.

Citlivé materiály, které se ve zdravotnictví využívají čím dál více, např. na vybavení operačních sálů, při výrobě příslušenství ultrazvukových přístrojů, infuzních pump, speciálních lůžek, zubařských křesel apod., vyžadují speciální přípravky, které je nenarušují.

Vysoká a rychlá účinnost

Meliseptol® Foam pure má pro tyto účely díky svému jedinečnému složení vynikající vlastnosti hned z několika pohledů. Jeho vysoká a rychlá účinnost je velmi důležitá zejména na malých kontaktních plochách, odkud je snadné přenést mikroorganismy rukama.

Meliseptol® Foam poskytuje široké spektrum účinnosti:

Pro standardní použití je do jedné minuty účinný na bakterie, kvasinky, obalené viry (HBV, HCV, HIV, vacciniaviry, chřipku typu A a další) a rotaviry.

    
Při vysoké bílkovinné zátěži, která by však měla být výjimkou, neboť pro případ kontaminace biologickým materiálem platí zvláštní opatření pro okamžitou dekontaminaci, je Meliseptol® Foam pure účinný během dvou minut.

Tuberkulocidní účinnosti dosahuje během tří minut. Ve speciálních případech je možné se spolehnout na účinnost na polyomaviry a noroviry během pěti minut.

 

Snadná aplikace

Aplikace pěnotvornou hlavicí umožňuje kontrolu naneseného množství. Při nanášení se nevytváří alkoholový aerosol, který by mohli personál i pacienti vdechovat. Samotná pěnová konzistence podporuje při rozpadu čisticí schopnost přípravku.

Další využití tohoto prostředku nabízejí jím napuštěné měkké ubrousky Meliseptol® Wipes sensitive nebo lze využít systému B. Braun Wipes (systém předvlhčených utěrek).

 

Unikátní složení

Složení přípravku s nízkým obsahem alkoholu zajišťuje širší spektrum účinnosti a přitom zamezuje vzniku povlaků a šmouh na speciálních površích, např. na monitorech. Meliseptol® Foam pure má „nealkoholový“ charakter, k materiálům se chová jako vodný roztok. Přítomný alkohol se na materiálech nijak neprojevuje a nepoškozuje je. Dalšími složkami jsou didecyldimethylamoniumchlorid a neionogenní tenzidy.

Aby nebyly žádné pochybnosti o kompatibilitě přípravku vzhledem k obsahu alkoholu, i když velmi nízkému, byla provedena celá řada testů na různých materiálech a nadstandardně i na konkrétních zdravotnických prostředcích.

Meliseptol® Foam pure je doporučován jako přípravek první volby pro dezinfekci a čištění povrchů přístrojů Perfusor® Space a Infusomat® Space. Dále byla testována jeho kompatibilita s ultrazvukovými sondami a přístroji značek Philips, Hitachi a Aloka, konzolemi značky GE, inkubátory, věžemi na operačních sálech, příslušenstvím počítačů, jako jsou klávesnice, monitory, myši apod. Materiálová snášenlivost obecně byla prověřena na kožence, latexu, gumě, silikonu a akrylátovém skle. Meliseptol® Foam pure se v praxi velmi osvědčil a stal se mezi podobnými přípravky vyhledávanou alternativou.  

Podrobné informace o Meliseptol® Foam pure

 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče

Tým profesora Pavla Michálka, vedoucího lékaře Kanylačního centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jako jediný ve střední Evropě provádí od roku 2018 implantace portů do hrudní dutiny pro chronickou drenáž recidivujícího hrudního výpotku pomocí speciálního portu Celsite® DRAINAPORT. Ročně zavedou 800 – 1 000 přístupů včetně těch složitých alternativních, a to u všech věkových skupin pacientů, včetně novorozenců, což je řadí k největším centrům v České republice.

08.07.2020
Ambulantní péče