Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

krytí ran

V naší ambulanci hojení ran na Interním oddělení Strahov zvoní velmi často telefon s prosbou o konzultaci v postupu a výběru terapeutických materiálů u pacientů s různými typy ran. Volají lékaři, kolegyně z různých lůžkových oddělení nebo sestry z domácí péče. Délka hovoru se odvíjí podle toho, zda jde o problém nemocného na standardním lůžkovém oddělení nebo zda je nemocný umístěn na některém oddělení intenzivní péče.

krytí ran

Jedním z faktorů, který může kladně ovlivnit rozhodnutí ošetřujícího, kromě léčebného účinku, je i aplikační forma. Mgr. Markéta Koutná z KARIM a Interního oddělení Strahov představuje vlastnosti a výhody Argogen spraye.

21.12.2015 redakce Braunovin
krytí ran

Rozhovor s MUDr. Janem Stryjou, Ph.D., prezidentem a organizátorem konference Rány a defekty 2015

Rozhovory

Koncern B. Braun vyvinul komplexní sortiment produktů řady Wound Care, které podporují a urychlují endogenní mechanismy hojení, a umožňují tak optimální péči o rány. Uvedené výrobky ošetřují a léčí všechny typy ran, v každé fázi hojení. Novinkou je obvaz Askina® Calgitrol® THIN.

06.06.2012 redakce Braunovin
krytí ran

Po dlouhém čekání dorazil na český trh obvazový materiál ze skupiny silikonových krytí na rány. V současné době je zkoušen na řadě pracovištích.

04.11.2009 Romana Mrázová
krytí ran

Problematika chronických ran je v posledních letech jedním z častých témat seminářů pro laickou i odbornou veřejnost. Právě onemocnění žilního systému, kdy tyto projevy shrnujeme pod pojmem „chronická žilní nebo venózní insuficience“, patří k nejrozšířenějším poruchám zdraví. Odhaduje se, že to jsou především bércové vředy, které v kožních a chirurgických ambulancích převažují.

31.10.2008 Romana Mrázová
krytí ran

Pro které rány volíme materiály se stříbrem, zůstává pro některá pracoviště pořád otázkou bez odpovědi. Jsou to především chronické rány typu bércových vředů, dekubitů či diabetických ulcerací.

01.05.2008 Romana Mrázová
krytí ran