Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Křest knihy Prostory a dialogy Evy Jiřičné v Café B. Braun

redakce Braunovin

5. Prosinec 2011

Café B. Braun
Na konci listopadu se v prostorách Café B. Braun uskutečnila autogramiáda první dámy české architektury, držitelky Řádu britského impéria Evy Jiřičné. Výběr místa nebyl náhodný, protože Café B. Braun patří mezi poslední architektonická díla této slavné zlínské rodačky v České republice.

Kde jinde by se tak měl uskutečnit křest knížky Karla Hvížďaly Prostory a dialogy Evy Jiřičné, než právě
v jednom z jejích uměleckých děl, kterým tato kavárna bezesporu je.

O tom, že je Eva Jiřičná velká osobnost v profesionálním i lidském rozměru není pochyb. Její vystupování, skromnost, pokora a nebývalá otevřenost je u lidí jejího významu spíše výjimečná. Toho jsou si vědomi i řady jejích obdivovatelů a na setkání s ní přišli desítky lidí v čele s autorem knihy Karlem Hvížďalou, historikem architektury a odborným publicistou Zdeňkem Lukešem a spoustou známých osobností z řad umělců, zpěváků i z oblasti byznysu.

Kniha Karla Hvížďaly je mimořádné dílo a představuje známou autorku jako filozofku prostoru a tvůrkyni, která klade zásadní důraz na dialog s klientem, což autor dokládá na příkladu realizovaných staveb v ČR (Praha, Zlín) a v zahraničí. Součástí knihy jsou rovněž vzpomínky rodinného a osobního charakteru a biografie architektky s uvedením výběru z jejích realizací. Kniha je určena nejen odborné veřejnosti, ale zvláště laickým zájemcům o architekturu a design a všem, kteří si chtějí vytvářet svůj vlastní prostor.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník