Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Infuzní systém Space

Dnešní doba plná inovací chrlí jednu novinku za druhou a pochytit je všechny bývá časově náročné. Infuzní technika B. Braun Space prošla v poslední době oproti svým předchůdkyním dynamickou změnou, díky níž vybalancovala mnoho bezpečnostních prvků a zjednodušila své ovládání. Přinášíme pár rad a tipů, jak si zjednodušit práci a zároveň šetřit techniku.

10.03.2021 Ing. Vojtěch Hubka
Infuzní systém Space

Společnost B. Braun se v oblasti podávání infuzních roztoků dlouhodobě soustřeďuje na inovaci systémů infuzní techniky a komplexnost jejich řešení. Techniku stanice B. Braun Space MRI používají také zaměstnanci Ústřední vojenské nemocnice. Jak hodnotí jeho používání?

03.01.2017
Infuzní systém Space

 Mgr. Tomáš Glac popisuje zkušenosti se zavedením standardů pro bezpečnou uzavřenou infuzní linku ve Fakultní nemocnici Ostrava.

09.07.2015 redakce Braunovin
Zelena hvezda

Cílem dvoudenní akce bylo přiblížit posluchačům klinický význam bezpečné infuzní terapie a s tím související infuzní techniky

04.06.2014 Bc. Eva Višková
Infuzní systém Space

Prístroje s novým softvérom „L“
sa už dodávajú a nové funkcie čakajú na svoje uplatnenie.

07.10.2013 Ing. Pavol Faix
Infuzní systém Space

V Královské dětské nemocnici (Royal Children’s Hospital) v Melbourne bylo provedeno první peroperační NMR vyšetření s použitím MRI Space Station.

28.06.2012 redakce Braunovin
Infuzní systém Space

Rozhovor se specialistou automatických infuzních systémů MUDr. Ing. Miroslavem Fupšem o tom, k jakému vývoji došlo v oboru infuzní techniky.

Infuzní systém Space

Je tomu právě 60 let, kdy společnost B. Braun společně s Dr. Hesem vyvinula první lineární dávkovač léků na světě. Jeho postupným přizpůsobováním potřebám klinické praxe vznikají jeho nástupci, kteří od roku 1964 již nesou registrovaný název Perfusor®. Toto označení se postupně stalo synonymem pro lineární dávkovač, a proto nebylo pochyb o tom, že i nejnovější řada přístrojů B. Braun Space bude pojmenována Perfusor® Space.

01.10.2011 redakce Braunovin
Infuzní systém Space

Přístroje B. Braun Space jsou prvním plně modulárním řešením pro infuzní terapii použitelným napříč téměř celým spektrem medicínských specializací. Díky své moderní konstrukci umožňují maximální možnost nastavení dle požadavků lékařů a potřeb konkrétního cílového oddělení. Pro plné využití této výhody vznikl v České republice komplexní systém instalací a servisní podpory.

17.03.2010 Ing. Jiří Klouda
Infuzní systém Space

Pred niekoľkými rokmi uviedol koncern B. Braun na svetový trh smelý inovatívny koncept infúznej techniky typového radu Space. Nové, často prevratné myšlienky prinášali okrem veľkého očakávania tiež pochopiteľnú nervozitu, ako nový koncept prijmú samotní užívatelia. Dnes už vieme, že zámer sa viac ako vydaril, pumpy B. Braun dobývajú svetový trh a podiel na trhoch adekvátne rastie. Taktiež v Českej i v Slovenskej republike systém Space možno nájsť v mnohých nemocniciach a o nové inštalácie je veľký záujem.

09.03.2010 Ing. Pavol Faix
Infuzní systém Space