Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Grand Prix: Café B. Braun získalo čestné uznání v kategorii Interiér

13. Květen 2011

Grand Prix: Café B. Braun získalo čestné uznání v kategorii Interiér

V 18. ročníku soutěžní přehlídky Grand Prix architektů 2011 - Národní ceně za architekturu získala kavárna Café B. Braun z autorské dílny Evy Jiřičné čestné uznání v kategorii Interiér. Slavnostní vyhlášení proběhlo 10. května 2011 ve Veletržním paláci v Praze. Porota udělila Cenu GPA 2011 a celkem 11 cen a šest čestných uznání v jednotlivých kategoriích.

Do letošního ročníku soutěže bylo přihlášeno celkem 84 projektů v sedmi kategoriích: Novostavba (27 realizací), Rekonstrukce (12), Rodinný dům (14), Urbanismus (5), Krajinářská architektura a zahradní tvorba (3), Architektonický design, drobná architektura a výtvarné dílo v architektuře (13) a Interiér
(10 realizací).

V kategorii Interiér nakonec odborná porota udělila čestné uznání právě kavárně, jejímž investorem byla Skupina B. Braun a autorkou Eva Jiřičná. Porota ocenila zdařilou rekonstrukci části známého Lékařského domu na I. P. Pavlova, otevřený prostor přes dvě patra, světlo, transparentnost
a perfektní detail. Vyzdvihla také individuální umělecký přístup a elegantní jednoduchost vzniklého interiéru.

Rekonstrukce prostor v Lékařském domě je v první řadě odpovědí na přání České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně získat v parteru příjemný prostor pro účastníky kongresů. "Zároveň se jedná také o jeden z prvních kroků vedoucích k tomu, navrátit tomuto krásnému objektu architekta Františka Vahaly z přelomu dvacátých a třicátých let 20. století jeho původní eleganci a noblesu," dodal MUDr. Martin Kuncek, jednatel společnosti B. Braun Avitum.

Výstava přihlášených děl se koná v pražském Veletržním paláci do 11. do 24. května 2011, dále pak bude putovat po českých městech a následně do zahraničí.

Jako spuluautoři se na Café B. Braun podíleli:
Petr Vágner, Jan Světlík, Tomáš Zdvihal, Jiří Bečička, Marie Doucet, Tomáš Slovík, Tereza Daňhelová, Tereza Tejkalová
a Claudia Schmidt.

Prestižní soutěžní přehlídku soudobé české architektury Grand Prix architektů - Národní cenu za architekturu vypisuje Obec architektů pod záštitou primátora hlavního města Prahy, Ministerstva kultury, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva školství, mládeže
a tělovýchovy a Ministerstva zahraničních věcí, Senátu Parlamentu České republiky a Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury
a jeho spolupořadatelem je Národní galerie v Praze. Hlavním mediálním partnerem soutěže je časopis ARCHITEKT.

Odborná porota letos pracovala ve složení:
Thomas E. Bitnar, USA - předseda poroty
Juri Troy, Rakousko
Zhank Ke, Čína
Zbysczek Mackow, Polsko
Juraj Hermann, Slovensko

Další zajímavosti a výsledky v ostatních kategoriích si můžete přečíst například zde a zde.

Marika Klíčová
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Do Café B. Braun jde člověk, když chce jít na dobrou kávu nebo za výbornou architekturou.

30.01.2018

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun