Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Grand Prix: Café B. Braun získalo čestné uznání v kategorii Interiér

13. Květen 2011

Grand Prix: Café B. Braun získalo čestné uznání v kategorii Interiér

V 18. ročníku soutěžní přehlídky Grand Prix architektů 2011 - Národní ceně za architekturu získala kavárna Café B. Braun z autorské dílny Evy Jiřičné čestné uznání v kategorii Interiér. Slavnostní vyhlášení proběhlo 10. května 2011 ve Veletržním paláci v Praze. Porota udělila Cenu GPA 2011 a celkem 11 cen a šest čestných uznání v jednotlivých kategoriích.

Do letošního ročníku soutěže bylo přihlášeno celkem 84 projektů v sedmi kategoriích: Novostavba (27 realizací), Rekonstrukce (12), Rodinný dům (14), Urbanismus (5), Krajinářská architektura a zahradní tvorba (3), Architektonický design, drobná architektura a výtvarné dílo v architektuře (13) a Interiér
(10 realizací).

V kategorii Interiér nakonec odborná porota udělila čestné uznání právě kavárně, jejímž investorem byla Skupina B. Braun a autorkou Eva Jiřičná. Porota ocenila zdařilou rekonstrukci části známého Lékařského domu na I. P. Pavlova, otevřený prostor přes dvě patra, světlo, transparentnost
a perfektní detail. Vyzdvihla také individuální umělecký přístup a elegantní jednoduchost vzniklého interiéru.

Rekonstrukce prostor v Lékařském domě je v první řadě odpovědí na přání České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně získat v parteru příjemný prostor pro účastníky kongresů. "Zároveň se jedná také o jeden z prvních kroků vedoucích k tomu, navrátit tomuto krásnému objektu architekta Františka Vahaly z přelomu dvacátých a třicátých let 20. století jeho původní eleganci a noblesu," dodal MUDr. Martin Kuncek, jednatel společnosti B. Braun Avitum.

Výstava přihlášených děl se koná v pražském Veletržním paláci do 11. do 24. května 2011, dále pak bude putovat po českých městech a následně do zahraničí.

Jako spuluautoři se na Café B. Braun podíleli:
Petr Vágner, Jan Světlík, Tomáš Zdvihal, Jiří Bečička, Marie Doucet, Tomáš Slovík, Tereza Daňhelová, Tereza Tejkalová
a Claudia Schmidt.

Prestižní soutěžní přehlídku soudobé české architektury Grand Prix architektů - Národní cenu za architekturu vypisuje Obec architektů pod záštitou primátora hlavního města Prahy, Ministerstva kultury, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva školství, mládeže
a tělovýchovy a Ministerstva zahraničních věcí, Senátu Parlamentu České republiky a Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury
a jeho spolupořadatelem je Národní galerie v Praze. Hlavním mediálním partnerem soutěže je časopis ARCHITEKT.

Odborná porota letos pracovala ve složení:
Thomas E. Bitnar, USA - předseda poroty
Juri Troy, Rakousko
Zhank Ke, Čína
Zbysczek Mackow, Polsko
Juraj Hermann, Slovensko

Další zajímavosti a výsledky v ostatních kategoriích si můžete přečíst například zde a zde.

Marika Klíčová
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Do Café B. Braun jde člověk, když chce jít na dobrou kávu nebo za výbornou architekturou.

30.01.2018
Lucie Stejskalová je šťastně vdaná, má dvě krásné dcery a pracuje v cateringové společnosti jako kuchařka. Od malička sportovala a láska k pohybu jí zůstala. Dnes je Lucii čtyřicet let, běhá Spartan Race a má za sebou několik triatlonových závodů. Přestože je ve výborné fyzické kondici, postihla ji stresová inkontinence. Řešení našla až v pomůcce Diveen®.
10.03.2021
B. Braun pro život

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun