Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Grand Prix: Café B. Braun získalo čestné uznání v kategorii Interiér

Marika Klíčová

13. Květen 2011

Café B. Braun
V 18. ročníku soutěžní přehlídky Grand Prix architektů 2011 - Národní ceně za architekturu získala kavárna Café B. Braun z autorské dílny Evy Jiřičné čestné uznání v kategorii Interiér. Slavnostní vyhlášení proběhlo 10. května 2011 ve Veletržním paláci v Praze. Porota udělila Cenu GPA 2011 a celkem 11 cen a šest čestných uznání v jednotlivých kategoriích.

Do letošního ročníku soutěže bylo přihlášeno celkem 84 projektů v sedmi kategoriích: Novostavba (27 realizací), Rekonstrukce (12), Rodinný dům (14), Urbanismus (5), Krajinářská architektura a zahradní tvorba (3), Architektonický design, drobná architektura a výtvarné dílo v architektuře (13) a Interiér
(10 realizací).

V kategorii Interiér nakonec odborná porota udělila čestné uznání právě kavárně, jejímž investorem byla Skupina B. Braun a autorkou Eva Jiřičná. Porota ocenila zdařilou rekonstrukci části známého Lékařského domu na I. P. Pavlova, otevřený prostor přes dvě patra, světlo, transparentnost
a perfektní detail. Vyzdvihla také individuální umělecký přístup a elegantní jednoduchost vzniklého interiéru.

Rekonstrukce prostor v Lékařském domě je v první řadě odpovědí na přání České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně získat v parteru příjemný prostor pro účastníky kongresů. "Zároveň se jedná také o jeden z prvních kroků vedoucích k tomu, navrátit tomuto krásnému objektu architekta Františka Vahaly z přelomu dvacátých a třicátých let 20. století jeho původní eleganci a noblesu," dodal MUDr. Martin Kuncek, jednatel společnosti B. Braun Avitum.

Výstava přihlášených děl se koná v pražském Veletržním paláci do 11. do 24. května 2011, dále pak bude putovat po českých městech a následně do zahraničí.

Jako spuluautoři se na Café B. Braun podíleli:
Petr Vágner, Jan Světlík, Tomáš Zdvihal, Jiří Bečička, Marie Doucet, Tomáš Slovík, Tereza Daňhelová, Tereza Tejkalová
a Claudia Schmidt.

Prestižní soutěžní přehlídku soudobé české architektury Grand Prix architektů - Národní cenu za architekturu vypisuje Obec architektů pod záštitou primátora hlavního města Prahy, Ministerstva kultury, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva školství, mládeže
a tělovýchovy a Ministerstva zahraničních věcí, Senátu Parlamentu České republiky a Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury
a jeho spolupořadatelem je Národní galerie v Praze. Hlavním mediálním partnerem soutěže je časopis ARCHITEKT.

Odborná porota letos pracovala ve složení:
Thomas E. Bitnar, USA - předseda poroty
Juri Troy, Rakousko
Zhank Ke, Čína
Zbysczek Mackow, Polsko
Juraj Hermann, Slovensko

Další zajímavosti a výsledky v ostatních kategoriích si můžete přečíst například zde a zde.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník