Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

dekubity

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. 

14.10.2021 redakce Braunovin
Hojení ran

Třetí čtvrtek v měsíci listopad se každoročně koná světový den „STOP dekubitům“, který pořádá EPUAP (Evropský poradní panel pro otázky proleženin). Přidejte se k nám a podpořte tak Světový den Stop dekubitům!

08.11.2016 redakce Braunovin
dekubity

Dekubity stále považuji za velké téma. Nejdůležitější je prevence, komunikace s klienty a odborná diskuse o tom, jak se co nejlépe o již vzniklý problém postarat. V Centru Paraple klienty učíme dbát o své tělo a nepodceňovat ani malé kožní defekty či zarudnutí kůže v často namáhaných oblastech.

11.10.2016
dekubity

S chirurgem MUDr. Radovanem Čechem o cukrovce, larvách a o tom, proč by potřebovali čeští pacienti vyspět.

07.10.2016 Marie Polášková
Rozhovory

Za osm let, kdy je Jitka Hovorková v čele projektu péče a prevence o dekubity, se jí podařilo v tak obrovské organizaci s třiceti klinikami centralizovat systém reportingu, péče a používání materiálů a změnit program prevence vzniku dekubitů. Mravenčí práce, zahrnující školení pracovníků, přesvědčování vedení i diskuze s jednotlivými pracovišti, se ovšem vyplatila. Za pár let se výskyt vzniku dekubitů snížil téměř o 10 procent.

27.07.2016 Marie Polášková
dekubity

Rozhovor s Bc. Ivou Witovou z II. interní kliniky FN Plzeň, specialistkou na péči o dekubity a školitelkou kurzů ošetřovatelské péče o chronické rány a defekty.

dekubity

Problematika hojení ran prochází neustálým vývojem a v poslední době se stále častěji stává diskutovanou díky obrovskému boomu nových a účinnějších léčebných metod a možností. To s sebou přináší také vývoj nových produktů, které usnadňují péči a hojení ať akutních či chronických ran. Vznikají na základě dlouhodobého výzkumu a umožňují kvalitní a bezpečnou léčbu pacientů.

20.03.2014 redakce Braunovin
dekubity