Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

bioLogic RR® Comfort - výrazné snížení hypotenzních příhod při dialýze

29. Srpen 2012

bioLogic RR® Comfort - výrazné snížení hypotenzních příhod při dialýze

V průběhu let koncern B. Braun neustále rozvíjí a zlepšuje dialyzační technologie - aby byly bezpečnější pro pacienty, ekonomičtější pro dialyzační střediska a uživatelsky příjemné pro sestry. Demografické trendy naznačují, že počet pacientů závislých na dialýze bude i nadále růst, a tím se budou zvyšovat i nároky na hemodialyzační postupy.

Komplikace související s dialýzou, jako například pokles krevního tlaku, jsou nedílnou součástí terapeutického procesu. Příčiny hypotenzních epizod jsou různé: ztráty intravaskulárního objemu, nedostatek vaskulární reaktivity, související srdeční choroby atd. Tyto hypotenzní epizody vyžadují léčbu, jako je terapeutická intervence a stabilizace krevního tlaku infuzní terapií. V nejhorším případě může dojít i k přerušení léčby.

Citlivé řešení se systémem bioLogic RR® Comfort

Inovativní systém bioLogic RR® Comfort - systém biologické zpětné vazby vyvinutý koncernem B. Braun - výrazně snižuje výskyt hypotenzních epizod a příznaky hypotenze v průběhu dialýzy. Je vytvořen specificky pro dlouhodobou léčbu chronicky hemodialyzovaných pacientů se sklonem k poklesu krevního tlaku.

bioLogic RR® Comfort je jediný systém, který měří krevní tlak přímo. Tím, že automaticky reguluje rychlost ultrafiltrace (UFR), zabraňuje výrazným poklesům tlaku pacienta při léčbě.

bioLogic RR® Comfort není omezen jen na jeden způsob terapie v kombinaci s hemodialyzačním monitorem Dialog+  je tento systém kompatibilní s hemodialýzou (HD), hemofiltrací (HF), hemodiafiltrací (HDF) a singleneedle (SN) postupy.

Systém biologické zpětné vazby bioLogic RR® Comfort

Systém bioLogic RR® Comfort přispívá ke zvýšení kvality hemodialyzační léčby, a tím komfortu pacienta. Ve spojení s použitím pacientských karet využívá data průběhu krevního tlaku pacienta z předchozích ošetření, a pomáhá tak včas předcházet hypotenzním příhodám. Je schopen upravit postup ultrafiltrace podle aktuálního průběhu krevního tlaku s přihlédnutím ke kritickým stavům v minulosti, tak aby k hypotenzím nedocházelo.

Navíc disponuje inteligentní řídicí technologií, která mu umožňuje aktivně pracovat s křivkami průběhu krevního tlaku uloženými již z předchozích dialýz. Výsledkem je mimořádně bezpečný a spolehlivý systém.

Systém lze snadno ovládat pouze dvěma klíčovými nastaveními na dotykové obrazovce hemodialyzačního monitoru Dialog+, což představuje pro ošetřující personál další bezpečnostní prvek. Především pak ale zbývá více času na samotnou péči o pacienty.

 

 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací v rámci výskytu nového typu koronaviru a nemoci Covid-19 v Evropě bychom vás rádi ujistili, že situaci dialyzační střediska B. Braun Avitum denně monitorují a průběžně přijímají přiměřená opatření, která eliminují potenciální rizika pro pacienty a provoz dialyzačních středisek.

09.04.2020
Nefrologie

Pacienti vstupující do intenzivní péče jsou velmi často komplikováni akutním poškozením ledvin (acute kidney injury, AKI), ať již samostatným, či v rámci syndromu multiorgánové dysfunkce (multiple organ dysfunction syndrome, MODS). Poškození ledvin významně nepříznivě ovlivňuje prognózu a mortalitu těchto nemocných.

21.10.2019
Nefrologie

V areálu Městské nemocnice v Uherském Brodě se v rámci Světového dne ledvin otevřelo nově zrekonstruované dialyzační středisko B. Braun Avitum. Rekonstrukce trvala více než pět měsíců a přišla na částku zhruba jedenáct milionů korun. „Preventivní vyšetření ledvin budeme na Světový den provádět v nových prostorách. Změnu pocítí jak personál, tak pacienti především v teplých jarních a letních měsících, protože nově je celé středisko klimatizované,“ říká ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek. 

06.03.2019
Aktuality z B. Braun