Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

bioLogic RR® Comfort - výrazné snížení hypotenzních příhod při dialýze

29. Srpen 2012

bioLogic RR® Comfort - výrazné snížení hypotenzních příhod při dialýze

V průběhu let koncern B. Braun neustále rozvíjí a zlepšuje dialyzační technologie - aby byly bezpečnější pro pacienty, ekonomičtější pro dialyzační střediska a uživatelsky příjemné pro sestry. Demografické trendy naznačují, že počet pacientů závislých na dialýze bude i nadále růst, a tím se budou zvyšovat i nároky na hemodialyzační postupy.

Komplikace související s dialýzou, jako například pokles krevního tlaku, jsou nedílnou součástí terapeutického procesu. Příčiny hypotenzních epizod jsou různé: ztráty intravaskulárního objemu, nedostatek vaskulární reaktivity, související srdeční choroby atd. Tyto hypotenzní epizody vyžadují léčbu, jako je terapeutická intervence a stabilizace krevního tlaku infuzní terapií. V nejhorším případě může dojít i k přerušení léčby.

Citlivé řešení se systémem bioLogic RR® Comfort

Inovativní systém bioLogic RR® Comfort - systém biologické zpětné vazby vyvinutý koncernem B. Braun - výrazně snižuje výskyt hypotenzních epizod a příznaky hypotenze v průběhu dialýzy. Je vytvořen specificky pro dlouhodobou léčbu chronicky hemodialyzovaných pacientů se sklonem k poklesu krevního tlaku.

bioLogic RR® Comfort je jediný systém, který měří krevní tlak přímo. Tím, že automaticky reguluje rychlost ultrafiltrace (UFR), zabraňuje výrazným poklesům tlaku pacienta při léčbě.

bioLogic RR® Comfort není omezen jen na jeden způsob terapie v kombinaci s hemodialyzačním monitorem Dialog+  je tento systém kompatibilní s hemodialýzou (HD), hemofiltrací (HF), hemodiafiltrací (HDF) a singleneedle (SN) postupy.

Systém biologické zpětné vazby bioLogic RR® Comfort

Systém bioLogic RR® Comfort přispívá ke zvýšení kvality hemodialyzační léčby, a tím komfortu pacienta. Ve spojení s použitím pacientských karet využívá data průběhu krevního tlaku pacienta z předchozích ošetření, a pomáhá tak včas předcházet hypotenzním příhodám. Je schopen upravit postup ultrafiltrace podle aktuálního průběhu krevního tlaku s přihlédnutím ke kritickým stavům v minulosti, tak aby k hypotenzím nedocházelo.

Navíc disponuje inteligentní řídicí technologií, která mu umožňuje aktivně pracovat s křivkami průběhu krevního tlaku uloženými již z předchozích dialýz. Výsledkem je mimořádně bezpečný a spolehlivý systém.

Systém lze snadno ovládat pouze dvěma klíčovými nastaveními na dotykové obrazovce hemodialyzačního monitoru Dialog+, což představuje pro ošetřující personál další bezpečnostní prvek. Především pak ale zbývá více času na samotnou péči o pacienty.

 

 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Společnost B. Braun patří k předním světovým poskytovatelům dialyzační péče a výrobcům technologií a spotřebního materiálu pro dialýzu. Dlouhodobě usiluje o maximální bezpečnost a komfort pacientů i personálu a v dubnu uvedla na trh harmonizované portfolio kyselých koncentrátů pro bikarbonátovou hemodialýzu.

22.07.2021
Nefrologie

Začátkem prosince roku 2020 se uskutečnil z jara odložený 38. kongres České nefrologické společnosti, jehož účastníci mohli ve virtuálním prostoru získat nejnovější poznatky z vědeckých výzkumů a vyměnit si zkušenosti z klinické praxe.

10.03.2021
Nefrologie

Ačkoliv počet transplantovaných ledvin v roce 2020 klesl v ČR kvůli pandemii koronaviru zhruba o 10 %, Dialyzační středisko B. Braun Avitum v Teplicích hlásí mimořádná čísla. Loni se podařilo v Teplicích připravit a v IKEM následně transplantovat 8 pacientů. „Musím poděkovat jak odvážným pacientům, tak důslednému personálu, že se nenechali Covidem zastavit. Je to nadprůměrný výsledek, který v první řadě zvedá kvalitu života našich pacientů,“ komentuje počet transplantací MUDr. František Švára, vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Teplicích.

09.03.2021
Nefrologie