Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Úsměv pro život přinesl bezmála 600 000 korun pro zdravotní klauny

5. Únor 2010

Úsměv pro život přinesl bezmála 600 000 korun pro zdravotní klauny

Úsměv pro život, charitativní projekt společnosti B. Braun, přispěl v prvním roce své existence na pomoc hospitalizovaným dětem a geriatrickým pacientům částkou 589 000 korun. Všechny prostředky sloužily k podpoře činnosti občanského sdružení Zdravotní klaun.

Úsměv pro život rekapituluje

V roce 2010 plánuje B. Braun spolupracovat prostřednictvím Úsměvu pro život kromě sdružení Zdravotní klaun i s dalšími organizacemi. Pro tento účel firma uvolní ze svého rozpočtu 1 milion korun.

„Projekt Úsměv pro život vznikl s cílem přinést trochu radosti pacientům v nemocnicích a geriatrických zařízeních. Nesmírně nás těší, že tato myšlenka okamžitě oslovila řadu lidí a stále si získává nové příznivce a partnery. Díky jejich podpoře jsme za uplynulých několik měsíců shromáždili více než dvojnásobek toho, k čemu jsme se zavázali. To je pro nás jednoznačným důkazem úspěšnosti projektu,“ uvedl MUDr. Martin Kuncek, ředitel a jednatel firmy B. Braun Avitum.

Výsledná částka 589 000 korun měla následující zdroje: Společnost B. Braun v souladu se svým závazkem uvolnila na projekt Úsměv pro život částku 250 000 korun; 157 000 přibylo ze strany individuálních dárců, 32 000 korun vynesly dražby upomínkových předmětů a 150 000 přispěla společnost Seznam, která je partnerem projektu.

Do podpory Úsměvu pro život se zapojuje stále více lidí, včetně VIP osobností - namátkou například Václav Postránecký, Tereza Voříšková, Lubomír Lipský, Kryštof Hádek, Jiří Korn a řada dalších. Pomoci může kdokoli, jakoukoli částkou - třeba přispěním na některý z úsměvů uvedených osobností na stránkách projektu Úsměv pro život

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun