Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Úsměv pro život přinesl bezmála 600 000 korun pro zdravotní klauny

5. Únor 2010

Úsměv pro život přinesl bezmála 600 000 korun pro zdravotní klauny

Úsměv pro život, charitativní projekt společnosti B. Braun, přispěl v prvním roce své existence na pomoc hospitalizovaným dětem a geriatrickým pacientům částkou 589 000 korun. Všechny prostředky sloužily k podpoře činnosti občanského sdružení Zdravotní klaun.

Úsměv pro život rekapituluje

V roce 2010 plánuje B. Braun spolupracovat prostřednictvím Úsměvu pro život kromě sdružení Zdravotní klaun i s dalšími organizacemi. Pro tento účel firma uvolní ze svého rozpočtu 1 milion korun.

„Projekt Úsměv pro život vznikl s cílem přinést trochu radosti pacientům v nemocnicích a geriatrických zařízeních. Nesmírně nás těší, že tato myšlenka okamžitě oslovila řadu lidí a stále si získává nové příznivce a partnery. Díky jejich podpoře jsme za uplynulých několik měsíců shromáždili více než dvojnásobek toho, k čemu jsme se zavázali. To je pro nás jednoznačným důkazem úspěšnosti projektu,“ uvedl MUDr. Martin Kuncek, ředitel a jednatel firmy B. Braun Avitum.

Výsledná částka 589 000 korun měla následující zdroje: Společnost B. Braun v souladu se svým závazkem uvolnila na projekt Úsměv pro život částku 250 000 korun; 157 000 přibylo ze strany individuálních dárců, 32 000 korun vynesly dražby upomínkových předmětů a 150 000 přispěla společnost Seznam, která je partnerem projektu.

Do podpory Úsměvu pro život se zapojuje stále více lidí, včetně VIP osobností - namátkou například Václav Postránecký, Tereza Voříšková, Lubomír Lipský, Kryštof Hádek, Jiří Korn a řada dalších. Pomoci může kdokoli, jakoukoli částkou - třeba přispěním na některý z úsměvů uvedených osobností na stránkách projektu Úsměv pro život

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. Jakým způsobem to dokáže ovlivnit zdravotnictví? 

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun