Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

aplikace léčiv

 Mgr. Tomáš Glac popisuje zkušenosti se zavedením standardů pro bezpečnou uzavřenou infuzní linku ve Fakultní nemocnici Ostrava.

09.07.2015 redakce Braunovin
Zelena hvezda

Pro kladenskou nemocnici je bezpečí pacientů na prvním místě a ve světle posledních událostí jako jedna z mála zavedla plošné používání nízkokoncentrovaného kalia na všech svých odděleních.

kalium

Nesprávné dávkování nebo chybné podání koncentrovaného Chloridu draselného (KCI) může vést až k srdeční zástavě.

kalium

27. květen v Lékařském domě znovu patřil semináři s názvem Bezpečné podávání kalia ve zdravotnických zařízeních. Jeho zopakování podpořil vysoký počet zájemců, kteří se prvního únorového semináře již nemohli účastnit z důvodu plné obsazenosti.

10.07.2014 Bc. Tomáš Kovrzek
Bezpečnost personálu

Kalium však také může sloužit jako modelový příklad, jak lze riziko poškození pacienta relativně jednoduchými opatřeními minimalizovat. Na tuto zcela konkrétní problematiku se vůbec poprvé v ČR zaměřila konference pořádaná Aesculap Akademií s názvem „Bezpečné podávání kalia ve zdravotnických zařízeních“, která proběhla 25. února v pražském Lékařském domě.

04.04.2014 redakce Braunovin
infuzní a injekční roztoky

Nesprávné dávkování nebo chybné podání koncentrovaného Chloridu draselného totiž může vést až k srdeční zástavě.

kalium

Na optimalizaci nákladů a zvyšování bezpečnosti ve zdravotnictví je kladen stále větší důraz. S ohledem na tuto skutečnost přichází koncern B. Braun na trh s novým výrobkem, který tyto požadavky zcela splňuje. Je jím proplachovací stříkačka s fyziologickým roztokem B. Braun Omniflush®.

11.10.2010 Petr Misař
aplikace léčiv