Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Mezinárodní konference EDTNA/ERCA

7. Říjen 2009

Mezinárodní konference EDTNA/ERCA

V termínu od 5. do 8. září 2009 se v německém přístavním městě Hamburgu uskutečnil již 38. ročník mezinárodní konference EDTNA/ERCA, které se zúčastnilo 1 800 delegátů ze 45 zemí.

Konference se konala v Congress Centre Hamburg, moderní budově v centru města. Pro letošní rok byl vybrán odborný podtitul "Shaping the Future of Renal Care“, který přesně odráží současný směr asociace.

Odborný program konference byl jako obvykle doplněn představením firem působících v oboru nefrologie. Také společnost B. Braun Avitum, která má svoji mateřskou společnost právě v Německu, měla na výstavě svůj stánek, na kterém poprvé na mezinárodní akci pro sestry a techniky pracující v nefrologii prezentovala nový systém přímého měření dialyzační dávky Adimea

Před konferencí byly uvedeny do provozu také aktualizované mezinárodní internetové stránky B. Braun Avitum www.dialysis-bbraun.com, na kterých lze najít kontakty na dialyzační střediska v Evropě. Díky této webové aplikaci mohou nyní pacienti a personál dialyzačních pracovišť rychleji najít potřebné kontakty pro zajištění rekreační dialýzy po celé Evropě.

V rámci konferenčních aktivit ukončila naše kolegyně Jitka Pancířová, globální manažerka kvality
pro dialyzační střediska, svoje tříleté působení ve funkci prezidentky organizace EDTNA/ERCA. 
........................................................................................................................................................................................

Více informací o EDTNA/ERCA naleznete na webových stránkách asociace
www.edtnaerca.org . Více o příštím ročníku, který se bude konat v irském Dublinu, pak najdete na
www.edtna-erca-dublin2010.com .

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací v rámci výskytu nového typu koronaviru a nemoci Covid-19 v Evropě bychom vás rádi ujistili, že situaci dialyzační střediska B. Braun Avitum denně monitorují a průběžně přijímají přiměřená opatření, která eliminují potenciální rizika pro pacienty a provoz dialyzačních středisek.

09.04.2020
Nefrologie

Pacienti vstupující do intenzivní péče jsou velmi často komplikováni akutním poškozením ledvin (acute kidney injury, AKI), ať již samostatným, či v rámci syndromu multiorgánové dysfunkce (multiple organ dysfunction syndrome, MODS). Poškození ledvin významně nepříznivě ovlivňuje prognózu a mortalitu těchto nemocných.

21.10.2019
Nefrologie

V areálu Městské nemocnice v Uherském Brodě se v rámci Světového dne ledvin otevřelo nově zrekonstruované dialyzační středisko B. Braun Avitum. Rekonstrukce trvala více než pět měsíců a přišla na částku zhruba jedenáct milionů korun. „Preventivní vyšetření ledvin budeme na Světový den provádět v nových prostorách. Změnu pocítí jak personál, tak pacienti především v teplých jarních a letních měsících, protože nově je celé středisko klimatizované,“ říká ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek. 

06.03.2019
Aktuality z B. Braun