Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Mezinárodní konference EDTNA/ERCA

7. Říjen 2009

Mezinárodní konference EDTNA/ERCA

V termínu od 5. do 8. září 2009 se v německém přístavním městě Hamburgu uskutečnil již 38. ročník mezinárodní konference EDTNA/ERCA, které se zúčastnilo 1 800 delegátů ze 45 zemí.

Konference se konala v Congress Centre Hamburg, moderní budově v centru města. Pro letošní rok byl vybrán odborný podtitul "Shaping the Future of Renal Care“, který přesně odráží současný směr asociace.

Odborný program konference byl jako obvykle doplněn představením firem působících v oboru nefrologie. Také společnost B. Braun Avitum, která má svoji mateřskou společnost právě v Německu, měla na výstavě svůj stánek, na kterém poprvé na mezinárodní akci pro sestry a techniky pracující v nefrologii prezentovala nový systém přímého měření dialyzační dávky Adimea

Před konferencí byly uvedeny do provozu také aktualizované mezinárodní internetové stránky B. Braun Avitum www.dialysis-bbraun.com, na kterých lze najít kontakty na dialyzační střediska v Evropě. Díky této webové aplikaci mohou nyní pacienti a personál dialyzačních pracovišť rychleji najít potřebné kontakty pro zajištění rekreační dialýzy po celé Evropě.

V rámci konferenčních aktivit ukončila naše kolegyně Jitka Pancířová, globální manažerka kvality
pro dialyzační střediska, svoje tříleté působení ve funkci prezidentky organizace EDTNA/ERCA. 
........................................................................................................................................................................................

Více informací o EDTNA/ERCA naleznete na webových stránkách asociace
www.edtnaerca.org . Více o příštím ročníku, který se bude konat v irském Dublinu, pak najdete na
www.edtna-erca-dublin2010.com .

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Implantabilní podkožní porty Celsite® při správném používání významně zkvalitňují život onkologických pacientů. Umožňují bezpečné zajištění žilního přístupu pro opakované aplikace chemoterapie a dalších léčiv (například analgetik), které byly indikovány k aplikaci přímo do žilního systému.

28.01.2022
Nefrologie

Společnost B. Braun patří k předním světovým poskytovatelům dialyzační péče a výrobcům technologií a spotřebního materiálu pro dialýzu. Dlouhodobě usiluje o maximální bezpečnost a komfort pacientů i personálu a v dubnu uvedla na trh harmonizované portfolio kyselých koncentrátů pro bikarbonátovou hemodialýzu.

22.07.2021
Nefrologie

Začátkem prosince roku 2020 se uskutečnil z jara odložený 38. kongres České nefrologické společnosti, jehož účastníci mohli ve virtuálním prostoru získat nejnovější poznatky z vědeckých výzkumů a vyměnit si zkušenosti z klinické praxe.

10.03.2021
Nefrologie